Muzyka

Young Arts Festival: Krosno rozbrzmiało muzyką klasyczną

Krosno rozbrzmiało muzyką klasyczną

 

Young Arts Festival udowodnił, że klasyka to też muzyka. Na koncercie finałowym na krośnieńskim rynku zgromadziły się prawdziwe tłumy, aby wysłuchać Anny Jurksztowicz i młodych muzyków pod batutą Krzesimira Dębskiego.

 

Zakończyła się pierwsza edycja Young Arts Festival w Krośnie. Miasto rozbrzmiało muzyką klasyczną, prezentując mieszkańcom i turystom niespotykaną dawkę sztuki w najlepszym wykonaniu.

 

Od samego początku trzymaliśmy kciuki za ten festiwal. Myślę, że Organizatorom udało się przekonać krośnian, że „klasyka to też muzyka” i warto uczestniczyć w tak ciekawych wydarzeniach artystycznych. Mam nadzieję, że sukces pierwszej edycji sprawi, że w przyszłym roku na ulicach Krosna ponownie zabrzmią działa Mozarta czy Bacha – mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna.

 

W ramach festiwalu można było usłyszeć aż 6 koncertów oraz uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących. Do Krosna przyjechali także młodzi adepci muzyki. W ramach Young Arts Masterclass przyszli instrumentaliści wzięli udział w warsztatach indywidualnych i orkiestrowych. Kursanci mieli okazję również zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności podczas koncertu muzyki barokowej w Kościele farny pw. Trójcy Świętej, koncercie muzyki polskiej w CDS oraz podczas finału YAF na krośnieńskim rynku.

 

Najmłodsi krośnianie wzięli udział w warsztatach „Klasyka dla ucha malucha”, a nieco starsi obejrzeli plenerowy pokaz filmu „Amadeus” Miloša Formana. Nie zabrakło również niespodzianek, czyli flashmoba z udziałem kursantów, którzy zaskoczyli mieszkańców miasta wykonaniem fragmentu „Orawy” Wojciecha Kilara czy żartobliwych standów postaci wybitnych kompozytorów, ulokowanych w przestrzeni Krosna.

 

Bardzo nas cieszy wysoka frekwencja festiwalu. To prawdziwa satysfakcja widzieć podczas pierwszej edycji pełne sale na koncertach, komplet widzów na pokazie plenerowym filmu „Amadeus” i wypełniony po brzegi krośnieński rynek na występie finałowym. Jesteśmy szczęśliwi, że pierwsza edycja przyciągnęła tak wiele osób, które mogły na żywo zobaczyć i wysłuchać naszych kursantów i światowej sławy muzyków, którzy przyjęli zaproszenie do Krosna – mówi Bartłomiej Tełewiak, organizator Young Arts Festival.

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca