Muzyka

Reedycja Dezertera z 1983 roku

W tym roku mija 35 lat od powstania Dezertera (w pierwszym okresie znanego jako SS-20). Z tej okazji ukaże się reedycja pierwszego singla kapeli "Ku przyszłości".
- Tak jak 33 lata temu, tak i teraz ukazuje się on tylko na winylu, z tą małą różnicą, że utwory zostały na nowo zmasterowane, a okładka wygląda tak, jak już wtedy chcieliśmy ją widzieć, a z wiadomych względów nie było to możliwe- czytamy w komunikacie prasowym.

Premiera odbędzie się 19 sierpnia na festiwalu Muszla w Bydgoszczy.

Pierwszy nakład płyty rozszedł się w ilości ok. 35 000 egzemplarzy. Pomimo wielkiego zainteresowania, EP-ka nigdy nie została wznowiona. Nadchodzące, 7-calowe wydanie jest pierwszą reedycją po 33 latach. Szczegóły i pre-order pod tym adresem.

Nagrań dokonano w maju 1983 roku w Warszawie w studiu Tonpressu. Realizatorem był Włodek Kowalczyk, a Dezerter nagrywał w składzie: Robert "Robal" Matera - gitara, wokal, Krzysztof Grabowski - bębny, Dariusz "Skandal" Hajn - wokal, Dariusz "Stepa" Stepnowski - bas, wokal. Muzykę skomponował Robert Matera, a teksty napisał Krzysztof Grabowski. Całość przedsięwzięcia koordynował Tomasz "Majones" Wiśniewski.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca