Muzyka

Sabaton bez gitarzysty

Album "The Last Stand" grupy Sabaton będzie jej ostatnim wydawnictwem, na którym zagra Thobbe Englund. Muzyk zapowiedział bowiem rozstanie się z zespołem.
Ostatni koncert z Sabaton Thobbe zagra w sierpniu w rodzinnym mieście grupy, Falun, na organizowanym przez nią Sabaton Open Air, 19 sierpnia 2016 roku. Wtedy też odbędzie się tak zwane release party albumu "The Last Stand".

Według informacji opublikowanej przez Englunda, muzyk nie czuł się spełniony artystyczne w Sabaton. - Zawsze uważałem, że trzeba iść za głosem serca. W ostatnich latach uzmysłowiłem sobie, że największe szczęście daje mi poszerzanie obszaru mojej kreatywności w połączeniu ze spokojniejszym życiem, kiedy nie muszę przez większość roku być w trasie. Dalej będę tworzył muzykę i już precyzuję plany na przyszłość.

Thobbe podziękował również kolegom z Sabaton, których nazwał braćmi, a także fanom na całym świecie. Ci zaś odwzajemnili się, pisząc: - Życzymy mu wyłącznie sukcesów i szczęścia. Dziękujemy Thobbe za te wszystkie lata i fantastyczne chwile, które dzieliliśmy na scenie i poza nią.

Album "The Last Stand" ukaże się 19 sierpnia 2016. Produkował Peter Tägtgren (m.in. Pain, Hypocrisy). Poprzednia płyta Sabaton to "Heroes" z 2014 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca