Muzyka

Słuchanie muzyki kiedyś i dziś

Muzyka towarzyszy nam od niepamiętnych czasów. Kiedyś dostępna jedynie dla wyższych sfer, obecnie słychać ją wszędzie. I dobrze, przecież muzyka łagodzi obyczaje! A jak to wyglądało na przestrzeni lat, wieków? Zmiany są ogromne i warto je prześledzić z bliska. Zapraszamy więc do podróży w czasie!

Tylko dla królów


W zamierzchłych czasach plebs, czyli warstwa społeczna bez szlacheckich korzeni, nie miała za bardzo okazji do słuchania muzyki. Nie mieli oni również do tego „głowy”, zważywszy na ogrom ciężkiej pracy, jaką wykonywali każdego dnia. W końcu, kto po obrobieniu pola swojego pana, a później swojego kawałka ziemi, miał ochotę na słuchanie muzyki – marzyła się tylko dobra strawa i kawałek siennika. Ale za to na królewskich dworach zabawy ciągnęły się dniami i nocami. Grajkowie, trubadurzy, którzy wyśpiewywali nadobne trele dla pięknych dam – to wszystko było na porządku dziennym w tak zwanych wyższych sferach. I nie było ważne, czy dawany koncert podobał się wszystkim, czy też nie – jeśli podobał się królowi, wszyscy musieli go słuchać...

Chwała za Edisona!

Gdyby nie Tomas Edison i jego zarejestrowanie fal dźwiękowych pod koniec XIX wieku, dalej bylibyśmy skazani na występy tylko i wyłącznie na żywo. Jednak od tego momentu zaczyna się historia fonografii, która teraz tak znacznie się rozwinęła, że w zasadzie nie wyobrażamy sobie życia bez muzyki. Ale początki nie były łatwe – potężne fonografy i gramofony nie dla wszystkich były w zasięgu ręki. Mijały dziesięciolecia i branża muzyczna powoli się rozwinęła. Pojawiły się płyty winylowe, później magnetofonowe, dzięki czemu muza pojawiła się w każdym domu. Później nastąpiła era słynnych walkmanów, które pozwalały słuchać muzyki nie tylko w domowym zaciszu. Siłą rzeczy pojawiły się płyty kompaktowe, discmany i wreszcie nadeszła era mp3, mp4 i tak oto dotarliśmy do XXI wieku. Do czasów, w których muzyka króluje wszędzie!

Electronicbeats rządzi

Obecnie jest wiele różnego rodzaju nośników, które pozwalają nam słuchać muzyki. Jest również wiele jej rodzajów. Muzyka klubowa, muzyka elektroniczna – to teraz trendy rządzące na rynku muzycznym, co potwierdzają użytkownicy electronicbeats. Jest to specjalna platforma, utworzona przez T-Mobile, która pozwala na doznania muzyczne na najwyższym poziomie. Teraz nie musimy już ograniczać się jedynie do słuchania muzyki poprzez słuchawki czy specjalne nośniki. Za sprawą tego miejsca, przeznaczonego dla ludzi, którzy kochają życie i muzykę, możemy uczestniczyć w największych festiwalach muzycznych w kraju i na świecie, możemy dowiadywać się o gorących nowinkach ze świata dźwięku, ale możemy również zgłębić nowe gałęzie sztuki – wszystko za sprawą właśnie Electronic Beats.

Gwiazdy na wyciągnięcie ręki

Kiedyś nie do pomyślenia byłoby to, że koncert wielkich gwiazd odbywał się u nas. Festiwale muzyczne kojarzyły się nam nieodłącznie ze stolicami innych państw, z horrendalnie drogimi biletami, na które rzadko kogo było stać. A teraz? Teraz muzyka klubowa, dance czy techno są na wyciągnięcie ręki. Co roku, zwłaszcza w  okresie wakacyjnym, w naszym kraju organizowane są festiwale, które przyciągają rzesze fanów muzyki nie tylko z Polski, ale z całego świata. A wielu artystów występuje na scenach electronic beats. I co ważne, dzięki specjalnym relacjom zza kulis, nawet ci, którzy nie mogą być osobiście na imprezie, mają wielkie gwiazdy na wyciągnięcie ręki, na specjalnym kanale tv Electronic Beats!

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca