Muzyka

Alcest - premiera nowego krążka we wrześniu!

Kodama” to piąty krążek francuskiego zespołu Alcest, pionierów blackgaze'u, który ukaże się 30 września nakładem wytwórni Prophecy Productions.

 

Japońskie słowo „Kodama” oznacza „ducha drzew” i „echo' - i rzeczywiście, dynamika albumu i jego brzmienie będzie echem klasycznego krążka Alcestu „Écailles De Lune”, wydanego w 2010 r. Nie ma to jednak być wydawnictwo powrotu do korzeni: zespół włożył w nowy materiał więcej mocy, rytmu i emocji niż kiedykolwiek wcześniej. Odnosząc się do twórczości takich kapel jak The Smashing Pumpkins, Tool, Dinosaur Jr., Grimes and the Cure, Alcest stworzył „japoński” album, który czerpie  mocno z sztuki i kultury kraju kwitnącej wiśni.

 

Nawiązując do filmu anime „Princess Monoke” Hayao Miyazakiego, „Kodama” opowiada dalszą historię bohaterki, która żyje na krawędzi dwóch światów: miasta i lasu, fizyczności i duchowości. Ten dualizm odgrywa istotną rolę w wizualnej warstwie albumu, do którego okładkę przygotował francuski duet grafik Førtifem. Nawiązując do japońskich artystów jak Takato Yamamoto, Førtifem położył nacisk na kontrasty młodości i starości, natury i miasta, czy kobiecości i męskości - sprawiając, że wizualnie wydawnictwo jest znacznie mroczniejsze niż wcześniejsze płyty Alcestu.

 

Włączając w nowe wydawnictwo tak silnie narrację kultury i stylistyki japońskiej, Neige i Winterhalter sprawili, że „Kodama” jest czymś więcej niż kolejnym krążkiem Alcesta - nadali mu oni unikatowy charakter pomostu między klasycznym brzmieniem zespołu, a poszukiwaniem nowych, egzotycznych rozwiązań muzycznych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca