Muzyka

ICE Jazz: SBB & Tomasz Stańko już 4 września!

Już 4 września w Krakowie spotkają się legendy polskiej muzyki! SBB i Tomasz Stańko dadzą specjalny koncert, a niezwykła fuzja dźwięków wypełni Salę Audytoryjną Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

SBB jest w świetnej formie. Miałam przyjemność być na ich koncercie w sierpniu i z przyjemnością podziwiałam kunszt tych  doświadczonych muzyków” mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków. „Tomasz Stańko już występował w tej sali, choćby w trakcie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Jego obecność jest gwarancją wykonawstwa najwyższej próby! Tego muzycznego spotkania jestem jednak niezwykle ciekawa – w końcu w Centrum Kongresowym ICE Kraków zagrają legendy, tytani polskiej muzyki, tej w najlepszym wydaniu!” - zaprasza dyrektor Helbin.

 

Wybitne umiejętności, wyrafinowanie i doświadczenie sprawiają, że zarówno SBB, jak i Tomasz Stańko w trakcie swoich koncertów poruszają nawet najbardziej niewrażliwych słuchaczy. Niezaprzeczalny, ponadczasowy dorobek jest wciąż poszerzany o nowe doznania w trakcie improwizacji, które z niesamowitą lekkością i niebywałym wyczuciem przychodzą trzyosobowej formacji i słynnemu trębaczowi.

 

Co więcej - koncert w Centrum Kongresowym ICE Kraków jest okazją do zagrania legendarnego materiału, który muzycy wspólnie zarejestrowali w latach siedemdziesiątych. Giganci polskiej estrady po dziesięcioleciach zagrają znowu razem w Krakowie!

 

Organizatorem koncertu jest Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

ICE Jazz: SBB & Tomasz Stańko

ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków)

4 września 2016 roku, 19.00

 

Bilety w cenie od 70 zł do 100 zł dostępne są w punktach InfoKraków (pl. Wszystkich Świętych 2, ul. św. Jana 2, ul. Powiśle 11, Rynek Główny 1/3, ul. Józefa 7, ul. Szpitalna 25, ul. Marii Konopnickiej 17), oraz w sieci Eventim.pl wraz z punktami sprzedaży.

 

SBB

 

Legenda rocka improwizowanego i muzyki progresywnej – jedyny polski zespół, który nie powielał, a wyznaczał światowe trendy muzyczne w latach 70. XX wieku. Największe sukcesy odnosili w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski.Od 1973 roku grają pod nazwą SBB – akronim od Silesian Blues Band, potem rozwijany także jako artystyczne motto „Szukaj, Burz i Buduj”. Ich płyty – m.in. Nowy Horyzont, Follow My Dream czy Ze słowem biegnę do ciebie mają swoje miejsce w światowym kanonie muzyki rockowej XX wieku. Po zmianach składu, realizacji solowych projektów przez członków zespołu i kolejnych scenicznych powrotach, od 2014 roku legendarny pierwotny skład SBB znowu gra razem – i tych właśnie muzyków zobaczymy i usłyszymy w krakowskim koncercie.

 

Tomasz Stańko

 

Trębacz, kompozytor, lider, którego fantastyczna muzyczna wyobraźnia poprowadziła do sukcesów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Kamienie milowe jego kariery wyznacza debiut u progu lat 60. XX wieku na jazzowej scenie Krakowa, współpraca z Krzysztofem Komedą (m.in. słynny album Astigmatic), ponad 40 albumów, które nagrał jako lider, w tym nagrania dla słynnej wytwórni ECM – m.in. Balladyna, Leosia, Litania czy Soul of Things oraz znakomite muzyczne składy – jak kwartet z Bobo Stensonem, Andersem Jorminem i Tonym Oxleyem uznawany za najlepszą jazzową grupę lat 90. Od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy ankiety magazynu „Down Beat”, jest laureatem niezliczonych nagród i wyróżnień. W Krakowie pamiętamy go z koncertów, w których genialnie ilustrował poezję – taki też charakter ma jego album Wisława, nagrany w 2013 roku w hołdzie dla zmarłej rok wcześniej Wisławy Szymborskiej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca