Muzyka

Portal do innego wymiaru na koncertach Meli Koteluk

Mela Koteluk szykuje się do zamknięcia rozdziału promującego album "Migracje". Z tej okazji wyruszy w jeszcze jedną trasę - "Zmienne tętno".
Pierwszy z trzynastu koncertów w ramach tournée "Zmienne tętno" odbędzie się 12 listopada w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Wszystkie występy zaplanowano w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym.

Podczas trasy uczestnicy będą mogli podziwiać nową, starannie przygotowaną oprawę wizualną. Krótką wideo-zapowiedź można znaleźć pod tym adresem.

- Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i faktycznie, jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności - moim zdaniem, wartości deficytowych tego świata - zapowiada wokalistka. - Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych Wam wersji utworów. Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie "Migracje" skitu. Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek naszych artystycznych poszukiwań.

Oto harmonogram:
12 listopada - Gdańsk, Teatr Szekspirowski
15 listopada - Szczecin, Filharmonia
18 listopada - Olsztyn, CEiIK
20 listopada - Włocławek, CK Browar B
22 listopada - Warszawa, Tatra Roma
28 listopada - Wrocław, Teatr Capitol
29 listopada - Poznań, Saka Ziemi
30 listopada - Toruń, CK Jordanki
2 grudnia - Łódź, Wytwórnia
4 grudnia - Białystok, Filharmonia
7 grudnia - Dzierżoniów, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
8 grudnia - Katowice, Miasto Ogrodów
12 grudnia - Kraków, Centrum Kongresowe ICE

W 2011 roku Mela wzięła udział w konkursie Make More Music. Otrzymała rekomendacje od Piotra Metza i Piotra Roguckiego. Doświadczenie na scenie zdobywała m.in.dzięki występom z Gabą Kulką i grupą Scorpions.

Na koncie dwie płyty "Spadochron" (maj 2012) oraz "Migracje" (listopad 2014) promowaną przez przebojowe single "Fastrygi" i "Żurawie origami". Obydwa albumy uzyskały platynowy status. Za pierwszy z nich zdobyła dwa Fryderyki. Wzięła też udział w nagraniu piosenki "Armaty" projektu Męskie Granie Orkiestra.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca