Muzyka

„Rodzynki, stroskane winogrona” koncert piosenek Juliana Tuwima

Miłość ci wszystko wybaczy”, „Wspomnienie”, „Grande Valse Brillante”, „Tomaszów” - czy wiecie, że autorem tych tekstów jest Julian Tuwim? Te i wiele innych, znanych piosenek w nowych aranżacjach usłyszycie podczas koncertu, na który serdecznie zapraszamy.

 

Napisane przez Tuwima teksty piosenek, a także liczne jego opracowane muzycznie wiersze na stałe weszły do repertuaru największych gwiazd polskiej muzyki popularnej, m.in. Ewy Demarczyk, Marka Grechuty czy Czesława Niemena. Koncert będzie hołdem składanym Julianowi Tuwimowi – tekściarzowi, autorowi szlagierów i fraz, które przeszły do historii polskiej muzyki, a fakt, że artyści młodego pokolenia do nich wracają, świadczy o żywotności i ponadczasowym charakterze jego twórczości.

 

Podczas tego wieczoru usłyszycie niebanalne interpretacje w wykonaniu bardzo zdolnych, nagradzanych na wielu festiwalach muzycznych, wykonawców młodego pokolenia: Beaty Banasik, Jakuba Blokesza, Piotra Dąbrówki, Kasi Dereń, Łukasza Jemioły, Justyny Panfilewicz, Ewy Prus, Kamila Studnickiego, Moniki Węgiel.

 

Premiera koncertu „RODZYNKI, STROSKANE WINOGRONA” odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w grudniu 2013 roku. Był to wspaniały akord wieńczący obchody Roku Juliana Tuwima i Witolda Lutosławskiego.

Koncert poprowadzi Bogusław Sobczuk, znawca muzyki i estrady, który o piosence wie niemal wszystko. A opowiada o niej tak: „Powiedzenie, że teatr jest zwierciadłem historii ma swój odpowiednik w określeniu, wedle którego piosenka jest tej historii biżuterią.”

 

Wydarzenie w ramach cyklu „Piosenka jest dobra na wszystko”. Organizatorem koncertu jest Teatr Miejski w Gliwicach.

 

 

 

 

od: 22 września 2016, 19:00
do: 22 września 2016, 21:00 Scena „BAJKA” ul. Dolnych Wałów 3

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca