Muzyka

Filharmonia Łódzka: laureat na inaugurację

Już w przyszły piątek inauguracja sezonu


Gwiazdą wieczoru będzie czeski pianista Lukáš Vondráček, zwycięzca jednego z najbardziej prestiżowych i wymagających konkursów na świecie: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli. Konkurs, którego nazwa pochodzi od imienia królowej Belgii, przez niektórych Belgów uważany jest za najważniejsze wydarzenie kulturalne w kraju. W Filharmonii Łódzkiej Vondráček wykona urzekający piękną kantyleną Koncert fortepianowy a-moll Roberta Schumanna, a będzie mu towarzyszyć orkiestra FŁ pod batutą Michała Nesterowicza. W programie znajdzie się też VIII Symfonia F-dur Ludwiga van Beethovena. W kasach FŁ jest jeszcze kilka ostatnich biletów na ten koncert, w sprzedaży będą również wejściówki.

 

Muzyczna jesień dla dzieci
W czwartek, 15 września, rozpocznie się sprzedaż biletów i abonamentów na warsztaty dla dzieci w wieku do lat 3 "Baby Boom Bum". Cena jednego warsztatu: 30 PLN (dziecko wraz z jednym lub dwojgiem dorosłych), przy zakupie biletów na co najmniej trzy zajęcia – 24 PLN (20% zniżki). Dzieci starsze (4–8 lat) zapraszamy na warsztaty "Odkrywcy Muzyki". Trwa sprzedaż abonamentów na te zajęcia, bilety na pojedyncze spotkania będzie można kupować od początku października.
 

20 września rozpocznie się sprzedaż biletów na wydarzenia Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego: koncerty, warsztaty i wykłady. Juz teraz można kupować bilety na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 15 października (sobota, godz. 17.00). Będzie to niecodzienny koncert edukacyjny, tzw. Speaking Concert", pt. "Zaczarowany klucz". Wkrótce na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej będzie można zapoznać się z harmonogramem zajęć DUA.
Do kas Filharmonii Łódzkiej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–18.00, we wtorki i piątki w godz. 10.00–20.00.

 

Początek z polskim akcentem

"Tristan i Izolda" Ryszarda Wagnera w niekonwencjonalnej reżyserii Mariusza Trelińskiego, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, otworzy sezon transmisji z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Przedstawienie to zostanie pokazane w sobotę, 8 października. Na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej można zapoznać się z programem transmisji na cały sezon (m.in. "Don Giovanni", "Traviata", "Nabucco"), a w kasach dostępne są bilety i abonamenty. Zapraszamy!

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca