Muzyka

Nowy teledysk i trasa Comy

- To jest piosenka moich trzewi, o przemijaniu i o jesieni - śpiewa Piotr Rogucki. Coma opublikowała nowy utwór zatytułowany "Lipiec" wraz z teledyskiem.

Stonowany, klimatyczny "Lipiec" o przestrzennym brzmieniu to jedna z szesnastu piosenek z nowego materiału łódzkiego zespołu. Zespół zaprezentował towarzyszący numerowi teledysk, za którego realizację odpowiada Zija Pióro, czyli duet Zosia Zija i Jacek Pióro. W filmiku wystąpili Magdalena Czerwińska, Piotr Nowak oraz Michalina Rudek. 

"Lipiec" poprzedza płytę "2005 YU55", która ukaże się 7 października 2016. Będzie eksperymentalnym koncept album, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego longplaya.

Jak zaznaczają twórcy, tym razem tworząc album skupili się głównie na warstwie tekstowej. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie "2005 YU55". Wpływ, jaki wywiera owo spotkanie jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Płyta ukaże się w dwóch wersjach, wzbogacona o teksty i bonusy (okulary 3D) wersja deluxe w książkowym formacie wielkości DVD i tradycyjna, tańsza wersja CD, zawierająca muzykę i podstawowe informacje. Obydwie wersje będzie zdobiła okładka 3D.

Zaraz po premierze płyty zespół wyrusza w ogólnopolską trasę. Od 21 października do 11 grudnia grupa zagra osiemnaście koncertów. Oto szczegóły:

21 października - Sopot, Scena
23 października - Wrocław, Zaklęte Rewiry
27 października - Kraków, Kwadrat
28 października - Kielce, Grand Music Club
29 października - Tychy, Underground
5 listopada - Warszawa, Stodoła
11 listopada - Katowice, Mega Club
12 listopada - Rzeszów, Life House
13 listopada - Lublin, Shine
18 listopada - Szczecin, Słowianin
26 listopada - Toruń, Od Nowa
2 grudnia - Białystok, Gwint
3 grudnia - Olsztyn, C.E.I.K
4 grudnia - Gdańsk, Parlament
8 grudnia - Poznań, M.T.P 2
9 grudnia - Zielona Góra, Kawon
10 grudnia - Zabrze, CK Wiatrak
11 grudnia - Łódź, Wytwórnia

Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Do tej pory wydali pięć długogrających krążków, z których ostatni to mający platynowy status tzw. "Czerwony album" z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".
 

 


źródło: megafon.pl
przysłano: 21 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca