Blindead o przekraczaniu siebie samego. Nowy utwór, płyta i koncerty

Gdańska formacja Blindead opublikował drugie nagranie z nadchodzącej, osobistej płyty "Ascension". Dzieło, które opowiada o przekraczaniu samego siebie wbrew wszystkim przeciwnościom losu, poprzedza numer "Ascend".
Kompozycja "Ascend" właśnie trafiła do sieci i można jej posłuchać pod tym adresem.

- Utwór "Ascend", to w pewnym sensie zwieńczenie całego albumu - wyjaśniają artyści. - Jego punkt kulminacyjny. Po części, która do tej pory, w sferze opisywanych emocji schodzi jednostajnie w dół. Jest to moment zwrotny, w którym po wszystkich opisywanych wcześniej doświadczeniach pojawia się wola odnowy. Chęć ozdrowienia. O tym bowiem jest ostatecznie ten album - o przekraczaniu samego siebie wbrew wszystkim przeciwnościom losu.

Nagranie poprzedza longplay "Ascension", którego premiera została wyznaczona na 21 października. Produkcją nowej płyty zajął się Jakub Mańkowski, wcześniej pracujący z Blindead przy EP-ce "Impulse" i albumie "Affliction XXIX II MXMVI". Okładka jest dziełem Bartka Rogalewicza.

- To najbardziej osobisty jak dotąd album zespołu. Jest to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa - mówią muzycy. - Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego. W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

Dzień przed premierą, kapela rozpocznie trasę promującą longplay. Na jesień Blindead zaplanowali 10 koncertów.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy wyjść z tym materiałem do ludzi, zwłaszcza po tak długiej koncertowej przerwie - cieszą się członkowie bandu. - Z niecierpliwością, więc wyczekujemy trasy promocyjnej zaczynającej pod koniec października. Zagramy na niej łącznie dziesięć koncertów (cała rozpiskę jesiennej trasy można znaleźć na naszym profilu fb) w różnych zakątkach kraju. Gorąco zapraszamy.

Oto harmonogram występów:
20 października - Toruń, Lizard King
21 października - Malbork, Makul@atura
22 października - Szczecin, Free Blues Club
28 października - Poznań, U Bazyla
29 października - Bielsko-Biała, Rude Boy
3 listopada - Wrocław, Firlej
4 listopada - Kraków, Kwadrat
5 listopada - Gdańsk, B90
11 listopada - Warszawa, Progresja

Blindead łączą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę. Tworzą muzykę dojrzałą, przepełnioną niezwykłą wrażliwością i jednocześnie zaangażowaną. Ostatni jak na razie album polskiej ekipy to "Absence" z 2013 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło