Muzyka

Festiwal Filmowy Tofifest w hołdzie Davidowi Bowiemu

Grono uznanych polskich wykonawców złoży muzyczny hołd Davidowi Bowiemu. Brodka, Natalia Przybysz, Skubas, Tymon Tymański i Tomasz Makowiecki zmierzą się z utworami wielkiego artysty podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Będzie też sekcja "David Bowie w filmie".
Wyjątkowy koncert odbędzie się 22 października, na finał 14. edycji Tofifest. Kierownictwo muzyczne występu objął Bartosz Staszkiewicz. Na scenie pojawią się Paulina Brzozowska (chórki) Joanna Czajkowska-Zoń (chórki), Kacper Stolarczyk (gitary), Igor Nowicki (Hammond, instrumenty klawiszowe), Bartek Staszkiewicz (instrumenty klawiszowe), Maciej Matysiak (bas), Daniel Kapustka (perkusja) oraz 11-to osobowa sekcja smyczkowa pod kierownictwem Wojciecha Skruszewicza. Gwiazdami będą Brodka, Natalia Przybysz, Skubas, Tymon Tymański i Tomasz Makowiecki.

- Nie musiałem nikogo długo namawiać, wszyscy reagowali entuzjastycznie - mówi Krzysztof Wachowiak, z Klubu Enerde, producent koncertu.

Niektórzy artyści - jak Tymon i Natalia Przybysz - od razu wskazali piosenki Bowiego, które zaśpiewają, bo "od zawsze mieli je w głowie". Inni poświęcili na wybór utworu na koncert dużo czasu, jak mówią "z szacunku dla wielkości tego artysty".

Koncertowi towarzyszy pasmo "David Bowie w filmie". W jego ramach pokazane zostaną następujące dzieła: "Labyrinth", "The Hunger", "The Man Who Fell to Earth", "Absolutni debiutanci", "Sekret Pana Rice", "Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" oraz wystawa na ekranie - "David Bowie Is".

Bilety na Bilety24.pl.

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 15 ­ 23 października 2016. Osią wiodącą tegorocznej edycji będzie dyskusja o buncie kobiet i walce o godność człowieka w nawiązaniu do filmu Ridleya Scotta "Thelma i Louise", który w tym roku obchodzi 25-lecie premiery.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Zaledwie dwa dni po ukazaniu się płyty "Blackstar".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca