Muzyka

Nowy album Wardruna!

Nowy album norweskiego Wardruna ukaże się już 21.10 i będzie nosił nazwę „Runaljod – Ragnarok”. Jest to trzecia cześć trylogii zapoczątkowanej przez "Runaljod – gap var Ginnunga" (2009), a kontynuowanej na "Runaljod – Yggdrasil" (2013).

 

Część materiału zawartego na nowym krążku pochodzi jeszcze z roku 2003 roku, kiedy to multiinstrumentalista i autor teksów, Einar Selvik (były muzyk Gorgoroth), zaczął tworzyć coś, co po latach można określić jako styl Wardruna. Muzyka projektu charakteryzuje się nowoczesnym brzmieniem, ale z wykorzystaniem starych, zabytkowych instrumentów, takich jak:  tagelharpa, Kraviklyra czy rogi kozła. Partie wokalne to z kolei przekrój od tajemniczych szeptów, przez melodyjny śpiew, aż po potężne chorały. Wardruna jest jednym ze współkompozytorów ścieżki dźwiękowej do popularnego serialu „Wikingowie”.

 

Pomimo wyraźnego podobieństwo wszystkich trzech stanowiących trylogię albumów, na "Runaljod – Ragnarok" nie brakuje elementów całkowicie nowych w twórczości Wardruna, np. chóru dziecięcego. 

 

Oto szczegółowa tracklista albumu:

 

1. Tyr

2. UruR

3. Isa

4. MannaR - Drivande

5. MannaR - Liv

6. Raido

7. Pertho

8. Odal

9. Wunjo

10. Runaljod

 

Zamówienia na „Runaljod – Ragnarok” można składać pod poniższym linkiem:

http://www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=wardruna+ragnarok


przysłano: 7 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca