Muzyka

„Woman In Black” - spektakularny powrót Sashy Strunin!

Słowiańska dusza, amerykański mentor, wielki talent i ciężka praca. Co z tego może wyniknąć? Nowa płyta Sashy Strunin, która będzie miała swoją premierę już 14 października 2016 r. Materiał zaprezentowany na krążku „Woman In Black” z pewnością nas zaskoczy. To płyta dojrzała i osobista, pokazująca artystyczną podróż jaką niedawno przebyła wokalistka.

 

Wszystko zaczęło się od poznania wybitnego muzyka, kompozytora i producenta. Gary Guthman, znakomity artysta współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones czy Bee Gees. Kiedy ścieżki polskiej wokalistki i amerykańskiego trębacza przecięły się, oboje wiedzieli, że nie dzieje się to bez przyczyny. I tak rozpoczęła się ich owocna współpraca, z której oprócz wspaniałej muzycznej kolaboracji zrodziła się również wielka przyjaźń. Zaczęły się dwa lata przygotowań i ciężkiej pracy. Ćwiczenia dykcji, szkolenie do perfekcji języka angielskiego, uczenie się śpiewania w różnych stylach, balet i zajęcia z tańca jazzowego - to tylko niektóre składowe mające na celu udoskonalenie i tak już zdobytego przez lata doświadczeń scenicznych warsztatu artystki. Pod czujnym okiem Guthmana artystka zaczęła muzycznie rozkwitać i przeobrażać się w świadomą siebie i swojej muzyki młodą kobietę. Album „Woman In Black” to połączenie swingu oraz rhythm and blues, ale z nowym i ekscytującym brzmieniem odzwierciedlającym czasy teraźniejsze.

 

Muzyka na nowej płycie narodziła się z fascynacji wokalistki dawnymi filmami, kinem noir i „starym” Hollywood. Zamiłowanie artystki do estetyki tamtych czasów zaszczepiła w niej babcia – aktorka teatralna i rodzice – śpiewacy operowi. W rodzinnym domu wokalistki oglądało się klasyki, jak np. Casablanca z Humphrey’em Bogartem i Ingrid Bergman. Sasha wychowywała się na deskach opery poznańskiej, gdzie śpiewali jej rodzice i tam też narodziła się jej wielka wrażliwość i trochę inne spojrzenie na świat. Zainspirowana takimi gwiazdami, jak Sarah Vaughn, Anita O’Day, Julie London czy Peggy Lee powoli i konsekwentnie budowała artystyczną głębię, aż wreszcie postanowiła się nią podzielić z innymi.

 

Jaka jest „Woman In Black”? To przede wszystkim kobieta świadoma siebie i swoich zalet, potrafiąca wykorzystać swoje największe atuty. To kobieta, która wiele przeszła, ale nie boi się stawić czoła niepowodzeniom i rośnie w siłę. Taka jest też Sasha. Znajdujących się na płycie 11 utworów to 11 różnych historii z jej życia, układających się w całość. Swego rodzaju pamiętnik opowiedziany dźwiękami. Świetne teksty opatrzone są równie wspaniałą muzyką. Sashy towarzyszą jedni z najlepszych polskich muzyków, tacy jak: Paweł Pańta na kontrabasie (laureat nagrody Grammy za album nagrany wspólnie z Włodkiem Pawlikiem „Night in Calisia”), Paweł Dobrowolski na perkusji (na stałe współpracujący m.in. z Anną Marią Jopek), Filip Wojciechowski na fortepianie (grający muzykę klasyczną w jazzowych aranżacjach), Jacek Namysłowski na puzonie, Michał Milczarek na gitarze (lider własnego projektu autorskiego Michał Milczarek Trio), czy Marcin Kajper (jeden z najlepszych saksofonistów w Polsce) i oczywiście Gary Guthman na trąbce.

 

Premiera trzech piosenek („Dangerous Blues”, „Too Young To Know” i „Woman In Black”) skomponowanych specjalnie dla Sashy miała miejsce w Filharmonii Szczecińskiej podczas Koncertu Sylwestrowego (31.12.2015) i Noworocznego (1.01.2016). Towarzyszyła jej Orkiestra Symfoniczna pod batutą Ewy Strusińskiej. Te same utwory zostały wykonane w Filharmonii Łódzkiej pod batutą Maestro Sławomira Chrzanowskiego (22.01.2016) i w Filharmonii Śląskiej (5.02.2016) i entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. 19 czerwca 2016 r. odbył się koncert w Filharmonii Bałtyckiej pod kierownictwem Massimiliano Cialdi.

27 czerwca 2016 r. na Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach Saasha zaprezentowała kolejne trzy utwory premierowe („That’s Just How It Goes”,You And I Are One” oraz „Take Me Away”) z towarzyszeniem Gary Guthman Quartet.

14 lutego 2017 r. w Polskim Radiu odbędzie się koncert promujący płytę „Woman In Black”.

Producent: Gary Guthman

Kompozytor, słowa, aranżacje: Gary Guthman

Produkcja dźwięku: Marek Piotr Szumski

Mixing: Marek Piotr Szumski / Gary Guthman

Mastering: Marek Piotr Szumski

Nagrano: Quality Studio / Warszawa (05/06 - 2016)

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca