Muzyka

Miłosz Rutkowski z nową płytą!

Rutkowski & Kossowska

BLUES ON THE BRIDGE

Materiał zawarty na płycie, który będzie prezentowany podczas koncertu, adresowany jest do ludzi szukających w muzyce autentyczności. Tak, tytuł płyty nawiązuje oczywiście do mojego ukochanego miasta Wrocławia, którego mosty stanowią znak firmowy, ale nie tylko. Tytułowy utwór to po prostu blues z tzw. „mostem” (ang. bridge) w środkowej części tematu.- Miłosz Rutkowski

 

Koncert premierowy

22.10.2016, sobota, godz. 19:00

Narodowe Forum Muzyki, Sala Czarna

pl. Wolności 1, Wrocław

 

Projekt firmowany przez dwie indywidualności muzyczne

Beata Kossowska to autorka popularnego i cenionego podręcznika gry na harmonijce ustnej. Obdarzona fantastycznym bluesowym głosem, jest uznawana za jedną z najlepszych harmonijkarek w Polsce i w Niemczech, gdzie obecnie mieszka. Miłosz Rutkowski jest jednym z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów, współpracował z takimi Artystami jak: Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Jose Torres czy Olga Bończyk. Projekt Rutkowski & Kossowska współtworzą utalentowani instrumentaliści młodego pokolenia: Michał Bocek (perkusja) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Na płycie oraz podczas koncertu premierowego usłyszymy również gościa specjalnego – Krzysztofa „Pumę” Piaseckiego – wybitnego polskiego gitarzystę jazzowego.

 

Zespół wystąpi w składzie:

Beata Kossowska - harmonijka, śpiew

Miłosz Rutkowski - wibrafon, instrumenty perkusyjne

Grzegorz Piasecki - kontrabas

Michał Bocek - perkusja

& gościnnie

Krzysztof „Puma” Piasecki – gitary

 

Wszystkie utwory znajdujące się na płycie, to głównie autorskie kompozycje Miłosza Rutkowskiego, który łączy różne gatunki muzyczne w spójną całość. Specyficzne brzmienie to zasługa niebanalnego składu instrumentalnego. Znajdziemy tu elementy bluesa, jazzu, soulu i funky, charakter każdego z utworów wypływa z tradycji muzyki improwizowanej. Niektóre z kompozycji nawiązują do twórczości amerykańskiego gitarzysty Johna Scofielda, których otwarta jazzowa forma okraszona jest mocnym bluesowym groovem, ekspresyjnymi improwizacjami i stylowym ostrym brzmieniem zespołu, przeplata się z balladowym charakterem takich utworów jak Triangle czy Forever. Inspiracja muzyką Johna Scofielda była powodem zaproszenia do udziału w nagraniach Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów.

 

www.miloszrutkowski.com

www.facebook.com/MiloszRutkowskiMusic


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca