Martina M składa hołd kobietom

Dziś, 17 października, swój pierwszy album wydała Martina M. Dzieło nosi tytuł "Prozopopeja", a promuje je piosenka "Koleżanko". - To utwór inspirowany gronem moich przyjaciółek - mówi artystka.
Za produkcję muzyczną nagrania "Koleżanko" odpowiada Janek Smoczyński (Kayah Transoriental Orchestra, Bovska, Urszula Dudziak). - To dla mnie coś w rodzaju hołdu niezależnym i silnym kobietom - wyjaśnia wokalistka. - To utwór inspirowany gronem moich przyjaciółek, które pomimo codziennych przeciwności, walczą o swoje, są paniami własnego losu. Zawsze kojarzyły mi się z warszawskimi syrenkami, w tym znaku jest jakaś siła.

Za reżyserię teledysku do piosenki odpowiedzialny jest Konrad Kultys. W klipie pojawia się parę ciekawych osobowości z muzycznego świata, takich jak dziennikarka Radio Zet Chilli - Gabi Drzewiecka - oraz wokalistka i kompozytorka - Agi Brine. Wideo można obejrzeć tutaj.

Krążek "Prozopopeja" ukazał się nakładem Fonobo Label.

Martina M to wokalistka i autorka piosenek. Współpracowała z takimi artystami jak Sokół i Pono, Afromental czy Ten Typ Mes. Na koncie ma EP-kę "Extended Play" wydaną w 2011 roku, która wyprodukowana została w studiu Otrabarwa przez Olka Kowalskiego (Czarny HiFi Banda, producenta ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) oraz Jana Szareckiego (Err Bits) i Piotra Adamczyka (Uncl).Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło