Muzyka

Kreator i bogowie przemocy

Po ponad czterech latach przerwy ukaże się nowa płyta niemieckiej legendy thrash metalu, grupy Kreator. Premiera nastąpi w styczniu 2017 roku.
Płyta, następczyni "Phantom Antichrist" z 2012 roku, będzie nosić tytuł "Gods Of Violence". Jej zapowiedź znajduje się na specjalnej stronie internetowej Godsofviolence.com i można ją zobaczyć klikając tutaj.

Kompozycje z nowej płyty Kreator być może wykona podczas kolejnej wizyty w Polsce, do której dojdzie 15 lutego 2017 roku w warszawskiej Progresji. Oprócz niemieckiej formacji wystąpią także Sepultura, Soilwork oraz Aborted. - To będą spektakularne koncerty, obiecuję! - zapewnia Mille Petrozza, lider, wokalista i gitarzysta Kreator.

Obok Sodom i Destruction kapela Millego jest pionierem niemieckiej szkoły thrash metalu, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia młodych muzyków chcących grać ostrą muzykę. Oprócz kapitalnych riffów i gnającej przed siebie sekcji rytmicznej, najważniejszą cechą charakterystyczną stylu Kreator jest jedyny w swoim rodzaju "szczekający" wokal Petrozzy.

"Pleasure To Kill", "Terrible Certainty", "Coma Of Souls", "Violent Restitution", "Enemy Of God" - to zaledwie kilka klasyków w dorobku jednej z największych legend światowego thrash metalu, pochodzącej z niemieckiego Essen grupy, istniejącej od 32 lat. Całą jej historię z obecnego składu może opowiedzieć tylko Mille, choć początki pamięta także perkusista Jürgen "Ventor" Reil, który w latach 90. zrobił sobie kilkuletnią przerwę od grania.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca