Muzyka

Rysy między światem realnym i nierealnym

Zgodnie z zapowiedzią zespół Rysy opublikował nowy numer zatytułowany "Father" wraz z klipem. - Powolny montaż i ujęcia zrealizowane w slow motion miały stanowić zaskakujący kontrapunkt do mocnego, elektronicznego brzmienia Rys - mówi reżyserka.
"Father" to tytułowy utwór nowego singla zespołu Rysy, który ukaże się na winylu na przełomie roku nakładem U Know Me Records.

Teledysk jest serią mrocznych i surrealistycznych ujęć, w których zaciera się granica między światem realnym i nierealnym. To obraz pełen symboli i wyrazistych postaci, splątanych fabułą, która wymyka się prostej logice.

Za kamerą teledysku stanęła Martyna Iwańska, zdobywczyni YACHa w kategorii najlepsza reżyseria. Martyna znalazła się na liście 10 najlepiej zapowiadających się reżyserów według magazynu "F5", a jej poprzednie prace niejednokrotnie prezentowane były na polskich i zagranicznych festiwalach.

- Pracując teledyskiem, istotniejsze niż mocno zarysowana fabuła, było dla mnie oddanie gęstej atmosfery utworu. W pewnym momencie obrazy zaczęły układać się same - mówi reżyserka. - Powolny montaż i ujęcia zrealizowane w slow motion miały stanowić zaskakujący kontrapunkt do mocnego, elektronicznego brzmienia Rys, a dzięki gigantycznemu wsparciu postprodukcyjnemu nie ograniczałam wyobraźni.

Autorem zdjęć do teledysku jest Patryk Kin. Nad efektami specjalnymi pracował jeden z najlepszych w kraju zespołów zajmujących się post-produkcją - Chimney Poland, za
produkcję odpowiedzialna jest Flota Filmowa, natomiast z jej ramienia nad całym procesem produkcji czuwała Wiola Łabędź.

- Ten projekt niewątpliwie był sporym wyzwaniem, tak duża ilość ujęć efektowych wymagała bardzo ścisłej współpracy z postprodukcją już na etapie przygotowywania planu zdjęciowego - komentuje Łabędź. - Duża liczba bohaterów, piękne, ale czasochłonne charakteryzacje, krótki czas realizacji - trzeba zaznaczyć, że całość udało się zrealizować w ciągu jednego dnia zdjęciowego głównie dzięki profesjonalnej, bardzo sprawnej i zaangażowanej ekipie, nawet wąż wykonywał polecenia perfekcyjnie (śmiech). Oczywiście jak w każdej produkcji nie obyło się bez tzw. "pożarów", kiedy masz jedyny możliwy termin realizacji, a w całej Warszawie nie ma wolnej czarnej hali zdjęciowej musisz ją wyczernić i żadna post produkcja tego nie załatwi.

W teledysku wzięło udział 13 bohaterów, wśród nich Helena Norowicz.

Fragmenty teledysku stanowiły wizualizacje do spektaklu "R.E.M.", autorstwa Piotra Hulla (koproducenta teledysku) wystawianego na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie.

Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Zespół obecnie przebywa w trasie. Najbliższe koncerty odbędą się 28 października w klubie Rura w Częstochowie, 29 października w Krakowie w Forum Przestrzenie oraz 30 października we Wrocławiu w Bezsenności. Pełną rozpiskę można znaleźć na Facebooku duetu.

Rysy to muzyczny projekt Wojtka Urbańskiego (Polyp) i Łukasza Stachurko (Sonar Soul). Ich jedyny longplay to "Traveler" z września 2015 roku. Na koncie mają współpracę z Justyną Święs z The Dumplings, Piotrem Ziołą czy Wojtkiem Mazolewskim.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca