Muzyka

Arcturus i Tygers Of Pan Tang na Metalmanii

Znamy kolejne szczegóły dotyczące nowej edycji festiwalu Metalmania. Wśród kilkunastu zespołów, które zagrają na imprezie, obok Moonspell, Sodom i Furii, pojawią się także Arcturus i Tygers Of Pan Tang. Wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni artyści, którzy 22 kwietna wystąpią w Katowicach.
Arcturus to norweska formacja, która swoją nazwę wzięła od gwiazdy z gwiazdozbioru Wolarza, a tworzą ją muzycy doskonale znani na metalowej scenie: Simen "ICS Vortex" Hestnas (m.in Borknagar, Dimmu Borgir), Knut Magne Valle (Ulver), Steinar "Sverd" Johnsen (The Kovenant), Hugh Mingay (Ulver) oraz Jan Axel "Hellhammer" Blomberg (Mayhem). Grupa ma na koncie 5 studyjnych albumów, z czego ostatni, "Arcturian" ukazał się w 2015 roku i był pierwszą płytą zespołu od dziesięciu lat oraz anonsował wielki powrót Arcturus po rozpadzie w 2007 roku. Rdzeń muzyki Arcturus opisać można jako połączenie ekstremalnego metalu z muzyką klasyczną, doprawione szalonymi, elektronicznymi improwizacjami. Utwory zespołu charakteryzują się wymyślną, wręcz melodramatyczną konstrukcją.

Tygers of Pan Tang to brytyjska formacja z kręgu NWOBHM, która działa już od 1978 roku. Po dziesięciu latach istnienia formacja zawiesiła swoją działalność i do życia powróciła w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z cyklu o Elryku z Melnibone Michaela Moorcocka, gdzie Pan Tang było fikcyjną wyspą, na której czarodzieje trzymali udomowione tygrysy. W dyskografii grupy znajduje się 12 studyjnych albumów, a jej dotychczasowy dorobek zamyka płyta "Tygers of Pan Tang", która właśnie ukazała się na rynku.

Na dwóch scenach Metalmanii zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej.

Ze względu na planowane niespodzianki oraz w trosce o jak najlepszą jakość festiwalu, bilety, które pierwotnie do sprzedaży trafić miały w dniu dzisiejszym, kupować będzie można dopiero od 14 listopada.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 8 marca, 2008 roku w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak m.in. Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Overkill czy Satyricon.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca