Muzyka

NA JAWIE I WE ŚNIE - nowy album zespołu ALTERS „DAWN”!

Między świadomością a nieświadomością, istnieniem a niebytem, nocą a dniem płyną dźwięki muzyki z nowej płyty zespołu ALTERS. Album „DAWN” to przenikanie się tego, co prawdziwe z tym, co wyśnione. Psychodeliczna muzyka opowiada o snach, omamach i wspomnieniach, będąc jednocześnie trzeźwym spojrzeniem na świat i narkotyczną wizją szaleńca. Premiera płyty, która ukaże się nakładem Requiem Records, na początku 2017 r.

 

DAWN” to 7 utworów zamykających się w godzinnym koncept-albumie. Nietypowe instrumenty, połączenie brzmień z lat 80-tych z nowoczesną elektroniką i psychodelią lat 70-tych to to, co wyróżnia zespół ALTERS na tle dzisiejszej sceny alternatywnej. Gra na lutni czy violi da gamba i nowatorskie efekty wizualne tworzą niepowtarzalną atmosferę na koncertach zespołu.

 

ALTERS tworzą klasycznie wykształceni multiinstrumentaliści i producenci muzyczni, dobrze znani środowisku muzyki niezależnej, koncertujący od sceny Opery Narodowej po największe rockowe festiwale na świecie. W skład grupy wchodzą również absolwenci warszawskiej ASP łączący muzykę z audiowizualną scenografią, instalacjami czy video-artem. Zróżnicowane wieloczęściowe kompozycje przeplatane piosenkami i solowymi etiudami tworzą koncept albumy, które następnie znajdują swoją realizację w koncertach-spektaklach.

 

Działalność teatralno- performatywna

Oprócz koncertów zespół regularnie współtworzy wydarzenia teatralne. W sezonie 2014/2015 w Teatrze Studio ALTERS współtworzyło premierowy projekt w reżyserii Barbary Wiśniewskiej. Ma też na koncie współpracę z Markiem Ałaszewskim, liderem popularnej w latach 70. polskiej grupy Klan przy rekonstrukcji spektalu „Mrowisko”, współtworzenie wydarzenia audiowizualnego „GENESIS” Teatru Studio Test, hippisowskiego festiwalu Open EGG w Centrum Sztuki Współczesnej, a także udział w projekcie „Clean Room” Juana Domíngueza Rojo na festiwalu Ciało/ Umysł w Teatrze Studio (wrzesień 2013). ALTERS grają również na żywo do projekcji filmowych.

 

ALTERS / skład:

Paweł Zalewski – śpiew, gitara, klawisze, viola da gamba, saz

Piotr Zalewski – śpiew, klawisze, elektronika, gitara basowa, viola da gamba, lutnia, psałterium

Robert Pludra – perkusja

Osmo Nadir – wizualizacje, światło, scenografia

 

Utwory zapowiadające nową płytę:

Dawn”: goo.gl/K30shS

„Forgotten”: goo.gl/9jTb4R

 

Więcej informacji: alters.pl / facebook.com/altersmusic


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca