Muzyka

Urodziny Włodzimierza Wysockiego w Starym Klasztorze!

25 stycznia przypada 78. rocznica urodzin Włodzimierza Wysockiego. Z tej okazji klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza miłośników twórczości największego rosyjskiego barda na koncert zespołu Projekt Volodia. Podczas koncertu zespół wykona utwory ze swojej pierwszej płyty "Piosenki Włodzimierza Wysockiego" oraz zaprezentuje materiał z najnowszego albumu, którego premiera zapowiadana jest na początek 2017 roku.

 

Zespół Projekt Volodia zaistniał na rynku muzycznym w 2007 r. przedstawiając własne spojrzenie na twórczość Włodzimierza Wysockiego, odbiegające od typowych dotychczas aranżacji. W 2011 r, grupa wydała pierwszą płytę p.n. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego" – zarejestrowany koncert w Filharmonii Opolskiej. Z programem tym Projekt Volodia koncertował m.in. w Studiu im. A. Osieckiej, skąd transmitowany był w radiowej Trójce.

 

W 2013 roku został wydany kolejny album zespołu zatytułowany „To Męski Świat". Nowy krążek to brawurowe aranżacje utworów m.in. L. Cohena, T. Waitsa, Tiger Lillies, Leningrad oraz własne kompozycje do twórczości A. Bursy, czy mało znanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego.

 

Rok 2015 to praca nad nowymi utworami, które zostały zarejestrowane w jednym z najbardziej prestiżowych studiów nagrań w kraju i wypełnią trzecią płytę Projektu Volodia.

 

Pomimo lekkich zmian w składzie zespołu, mianowicie na perkusji zasilił zespół muzyk współpracujący wcześniej m.in. z Hanną Banaszak a na gitarze elektrycznej niezwykle uzdolniony muzyk wywodzący się ze znanych projektów jazzowych -  Projekt Volodia pozostał wierny swojemu charakterystycznemu brzmieniu,  niebanalnym aranżacjom oraz specyficznym instrumentarium.

 

Nowa płyta  zespołu Projekt Volodia pt. "NIE CHCĘ BYĆ POETĄ" ukaże się na początku 2017 r.

 

"Należymy do tych, dla których słowo waży co najmniej tyle, co sama muzyka, która powinna stanowić swoiste vehiculum  dla tekstu. Dlatego stworzyliśmy muzykę do wierszy naszych ulubionych poetów - Władysława Broniewskiego, Andrzeja Bursy, Czesława Miłosza, a także do tekstów Romana Kołakowskiego i Janusza Kasprowicza (nazwisko zobowiązuje)." 

Projekt Volodia

 

25.01.17 godz. 20.00

Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Urodziny Włodzimierza Wysockiego

 

PROJEKT VOLODIA

miejsca siedzące: 20 zł - przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł - w punktach sprzedaży i w dniu koncertu

miejsca stojące: 10 zł - przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 15 zł - w punktach sprzedaży i w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca