Muzyka

Trzeci singel Blindead z płyty "Ascension"

Trójmiejska grupa Blindead zaprezentowała trzeciego singla z wydanego jesienią 2016 roku albumu "Ascension". Jest nim piosenka "Wastelands".
Kompozycji "Wastelands" można posłuchać na tej stronie. Wcześniej płytę "Ascension" promowały piosenki "Ascend" i oraz "Hearts", które można sobie przypomnieć na tej i na tej stronie.

"Ascension" to piąty studyjny album w dorobku Blindead. Znalazło się na nim dziewięć premierowych kompozycji, za których produkcję odpowiada Jan Galbas, zaś miksem i masteringiem zajął się Jakub Mańkowski. Autorem oprawy graficznej płyty jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza. "Ascensionę to pierwszy album Blindead, na którym można usłyszeć nowego wokalistę, Piotra Piezę.

Album to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa. Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego. W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

Płyta "Ascension" miała premierę 21 października 2016 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca