Muzyka

Voo Voo nagrywa i wydaje książkę

Dziś, 14 grudnia do sprzedaży trafia książkowa biografia zespołu Voo Voo, której autorem jest ceniony dziennikarz muzyczny, Piotr Metz. Tymczasem kapela pracuje nad nową płytą.
Na potrzeby książki zatytułowanej "Voo Voo Dzień Dobry Wieczór", Piotr Metz przeprowadził rozmowy z Wojciechem Waglewskim i pozostałymi członkami zespołu. Powstała w ten sposób fascynująca historia jednego z największych fenomenów polskiej muzyki, ale także szczera i głęboka opowieść o funkcjonowaniu skomplikowanego organizmu, jakim jest rockowa kapela. Wydawnictwo zawiera mnóstwo nieznanych szczegółów i anegdot z 30-letniej historii zespołu, bogatą dokumentację fotograficzną, w tym wiele archiwalnych zdjęć po raz pierwszy udostępnionych do publikacji.

Tymczasem muzycy od 9 grudnia przebywają w studiu, gdzie szykują materiał na kolejny longplay. Na Facebooku formacji pojawiły się krótkie klipy dokumentujące sesję.

Voo Voo to zespół założony w 1985 roku przez Wojciecha Waglewskiego. Od początku był uważany za kontynuację rozpoznawalnej grupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W tej chwili tworzony przez czołowych polskich muzyków, którzy na co dzień mocno są związani z rockiem i jazzem. Grupa doskonale łączy różne gatunki muzyczne i może pochwalić się ogromnym dorobkiem, ponad 30 albumów. Ostatnia regularna płyta Voo Voo to "Dobry wieczór" z października 2014 roku. W lipcu 2015 roku ukazał się zestaw "Placówka '44" nagrany przez Voo Voo i zaproszonych artystów z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca