Brodka, Organek i Urszula Dudziak czytają Republikę

Polskie gwiazdy wzięły udział w akcji "Czytam Republikę". Biografią nowofalowej kapeli odpowiedzialnej za "Białą flagę" zainteresowali się m.in. Brodka, Organek i Urszula Dudziak.
Książka "Republika. Nieustanne tango" opisuje, jakie zmiany przechodził zespół i jak sobie z nimi radził, jak funkcjonował w trudnych warunkach lat 80., a jak w okresie wielkich zmian zachodzących w naszym kraju w latach 90. (już z Leszkiem Biolikiem, który zastąpił Kuczyńskiego). To także opowieść o tym, jak się rozchodzą artystyczne drogi twórców.

Wydawnictwo, które już dostępne jest w sprzedaży, spotkało się z ciepłym przyjęciem fanów zespołu oraz artystów polskiej sceny muzycznej, którzy zaangażowali się w akcję wspólnego czytania wybranych fragmentów książki. Dotychczas do akcji włączyli się Mela Koteluk, Brodka, Organek, Urszula Dudziak, Krzysztof Zalewski, Marek Dyjak, Mary Komasa i Swiernalis. Nagrania wideo z ich udziałem można znaleźć pod tym adresem.

W kwietniu 2016 roku minęło 35 lat od pierwszego koncertu Republiki, a 22 grudnia minie piętnaście lat od przedwczesnej śmierci Grzegorza Ciechowskiego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło