Muzyka

Dimmu Borgir na DVD z orkiestrą i chórem

Zanim ukaże się oczekiwana przez fanów Dimmu Borgir już od blisko siedmiu lat płyta studyjna legendy symfonicznego black metalu, norweska kapela doczeka się premiery kolejnego w dorobku materiału wizualnego.
Materiał pojawi się 14 kwietnia nakładem Nuclear Blast na podwójnym DVD i będzie nosić tytuł "Forces Of The Northern Night". Clou wydawnictwa będą dwa wyjątkowe koncerty - z Oslo, z towarzyszeniem 30-osobowego chóru Schola Cantorum (gościł na płycie "Abrahadabra") i 53-osobową Norwegian Radio Orchestra (28 maja 2011 roku), a drugi z festiwalu Wacken Open Air 2012, gdy na scenie z Dimmu Borgir pojawiła się blisko setka muzyków. Dodatkowym smaczkiem były niesamowite efekty wizualne.

- Był to dla nas największy moment w dotychczasowej karierze - zapewnia wokalista Shagrath. - Wcześniej korzystaliśmy z sampli, nie mogliśmy grać z pełną orkiestrą, więc było to dla nas cudowne doświadczenie. - Jeśli sądzisz, że twój zespół jest profesjonalny, zagraj z orkiestrą, a będziesz to wiedział na pewno - dodaje gitarzysta Silenoz.

Oprócz wspomnianych koncertów, na DVD znajdzie się również dokument o zespole.

Dodajmy, że w studiu i na koncertach z Dimm Borgir gra na perkusji Polak, Dariusz "Daray" Brzozowski (m.in. Hunter, Vesania, Masachist, eks-Vader).

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca