Muzyka

Fiona Apple śpiewa i maszeruje z kobietami przeciwko Trumpowi

Nie tylko w Polsce kobiety protestują. Na najbliższą sobotę w Waszyngtonie planowany jest marsz kobiet przeciwko Donaldowi Trumpowi. Z tej okazji Fiona Apple przygotowała antytrumpową piosenkę .
Na kilka dni przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa pojawiła się nowa fala utworów będących wyrazem dezaprobaty dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nagranie, w którym śpiewa Fiona Apple nosi tytuł "Tiny Hands". Feministyczny, antyszowinistyczny numer zawiera tekst "We don't want your tiny hands/Anywhere near our underpants" (nie chcemy twoich malutkich łapek, w pobliżu naszych gatek). Autorem kompozycji jest Michael Whalen. Numer powstał z myślą o marszu kobiet, który planowany jest w Waszyngtonie na 21 stycznia, dzień po inauguracji Trumpa.

Piosenki można posłuchać na SoundCloud. Więcej informacji o marszu kobiet można znaleźć tutaj.

To nie pierwszy utwór Apple wymierzony przeciwko nowemu prezydentowi USA. W grudniu artystka wypuściła miniutwór "Trump's Nuts Roasting on an Open Fire"

Fiona Apple to amerykańska autorka piosnek i wokalistka, a także pianistka i producentka. Swój debiut "Tidal" stworzyła, mając 17 lat. Za pochodzącą z krążka piosenkę "Criminal" została wyróżniona Grammy. Od tej pory wydała jeszcze trzy albumy, z których ostatni to "The Idler Wheel..." z 2012 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca