Muzyka

Kto zaczynał od coverów?

 

Czy zdarzyło się Wam natknąć na bardzo ciekawą piosenkę, która w pierwotnym wykonaniu nie jest tym czego szukacie? Jeżeli tak to poniższa prezentacja utworów może was zaciekawić. Znajdują się w niej covery znanych piosenek. W ciekawych aranżacjach zyskały zupełnie nowego znaczenia. Covery poniższych utworów wykonują artyści, którzy funkcjonują w branży muzycznej. Warto jednak pamiętać, że w otchłani internetu kryje się wiele muzycznych perełek, które rozpoczynają swoją przygodę z muzyką właśnie od coverów. Wielu z nich wykazuje się inwencją twórczą w celu wykreowania zupełnie nowego kawałka. Zachęcamy do poszukiwań. Być może traficie na coś bardzo ciekawego. Tym czasem zapraszamy do słuchania. 

 

1. Madox - „Avant Que L'ombre” (Mylene Farmer cover)

Madox to polski polski, kompozytor i autor tekstów. Swój pseudonim artystyczny wymyślił będąc nastolatkiem, gdy prowadził photobloga. Jedną z muzycznych idolek wokalisty jest Mylene Farmer, której cover prezentujemy poniżej.

 

 

2. Aleksandra Galewska - „Wonderful Life” (Black's cover)

Aleksandra Galewska to wokalistka, kontrabasistka, skrzypaczka. W maju 2010 roku wygrała jeden z odcinków programu „Szansa na sukces”. W 2011 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”, w którym jej mentorką była Ania Dąbrowska. Prezentowany cover uwypukla walory głosowe Galewskiej oraz jej nowatorskie podejście do muzyki.

 

 

3. Pilichowski (wokal Kasia Stanek) - „Enjoy the silence” (Depeche Mode cover)

Płyta „Electro Step” nagrana pod szyldem Wojtek Pilichowski Band pokazuje nieustanny rozwój artysty, jego wielką pasję w poszukiwaniach nowych harmonii, rytmów i brzmień, a także bezkompromisową umiejętność spójnego łączenia różnych stylistyk muzycznych. Znana z udziału w The Voice of Poland Kasia Stanek wzięła udział w projekcie Pilichowskiego. Efektem współpracy jest m. in utwór „Enjoy The Silence”.

 

 

4. HOLLY BLUE - „'74-'75” (The Connells cover)

To nowa wersja piosenki „'74 – '75”, wielkiego przeboju amerykańskiej grupy The Connells sprzed 20 lat. Wszyscy go znają, każdy wie jak to leci, ale 90 % ludzi nie ma zielonego pojęcia, kto go gra. Nie jestem fanem coverów, ale ten numer na tyle się do mnie przykleił, że wmówiłem sobie, że musimy go nagrać na płytę - mówi Emil Blant. Ma w sobie coś magicznego, jest ponadczasowy. Powstał zanim się urodziłam, ale mogę się utożsamić się z jego tekstem – dodaje Sonia.

 

 

5. Taron Egerton - „Stay With Me” - (Elton John cover)

Taron David Egerton jest aktorem, któego możemy kojarzyć z filmu „Testament młodości”. Oprócz aktorstwa Egerton szkoli się też w tańcu i śpiewie. Użyczył on głosu postaci Johnny'ego w animowanej komedii „Sing”, z której pochodzi cover utworu "I'm Still Standing” Elton Johna.

 

 

6. BANKS - „Are You That Somebody” (Acoustic Aaliyah Cover)

Are You That Somebody” to singel Aaliyah promujący ścieżkę dźwiękową do filmu Dr. Dolittle (1998). Jest to kompozycja autorstwa Stephena Garretta i Tima „Timbalanda” Mosleya; Timbaland. W wykonaniu BANKS kompozycja nabiera zupełnie nowego znaczenia.

 

 

7. Miley Cyrus ft. Ariana Grande - „Don't dream it's over” (Crowded House cover)

Miley Cyrus i Ariana Grande zaśpiewały piosenkę „Don't Dream It's Over” (znany hit z lat 90) w ramach promocji powołanej przez Miley fundacji The Happy Hippie Foundation. Obie dziewczyny śpiewają znany hit przy akustycznym akompaniamencie, siedząc na ustawionej w ogródku Miley Cyrus kanapie.

 

 

8. Lana Del Rey – „Summer Wine”

„Summer Wine” to piosenka napisana przez Lee Hazlewood. Pierwotnie była wykonywana przez Suzi Jane Hokom i Lee Hazlewood w 1966 roku. Została rozsławiona za sprawą Nancy Sinatry i Lee Hazlewood w roku 1967. Utwór doczekał się wielu coverów w tym wykonania Lany Del Rey.

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca