Billy Talent zagra na Czad Festiwalu

Zespół Billy Talent będzie jedną z gwiazd Czad Festiwalu 2017. Impreza odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Straszęcinie.
Billy Talent to rockowa ekipa z kanadyjskiego Ontario.

Po ogromnym sukcesie wydanego w 2012 roku albumu "Dead Silence" i blisko 4-letniej przerwie w koncertowaniu, na początku 2016 roku Billy Talent powrócił do swojego studia w Toronto, aby rozpocząć prace nad nową płytą. Jednak już 15 stycznia perkusista Aaron Solowoniuk zawiadomił fanów, że nie będzie uczestniczył w nagraniach do nowej płyty. Powodem był słaby stan zdrowia, spowodowany wieloletnią walką ze stwardnieniem rozsianym. Dla zespołu utrata Solowoniuka była wielkim ciosem - w tym samym, niezmienionym składzie grupa tworzyła od przeszło 20 lat, a sami członkowie znali się jeszcze z czasów dzieciństwa. Aarona zastąpił Jordan Hastings, perkusista Alexisonfire.

Na najnowszym "Afraid of Heights" z 2016 roku pobrzmiewają zupełnie inne dźwięki. - Na płycie jest wiele nowych rzeczy, których do tej pory nie próbowałem: sam zaprogramowałem syntezatory, jest też dużo pianina oraz gitary akustycznej - mówi D'Sa. - Jak na razie to nasza najbardziej eksperymentalna płyta.

Eksperymenty te nie powinny być jednak interpretowane jako zerwanie więzi z ich punkowymi korzeniami, raczej jako śmiały dowód kreatywności potwierdzający, że rock odegrał kluczową rolę w historii muzyki.

Udział w festiwalu potwierdzili ponadto Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Czesław Śpiewa, Hunter i Nocny kochanek.

Informacje o biletach pod tym adresem.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło