Kontrowersyjne koszulki Morrisseya wycofane ze sprzedaży

Morrissey nie po raz pierwszy wywołał kontrowersję, tym razem za sprawą koszulki z wizerunkiem walczącego o prawa obywatelskie, Jamesa Baldwina.
Na T-shirt trafiły słowa piosenki wokalisty "Unloveable": "I wear black on the outside/'Cause black is how I feel on the inside" (noszę czarne, bo w środku czuje się czarny). Tekst ten pojawił się obok zdjęcia czarnoskórego, amerykańskiego aktywisty, Jamesa Baldwina. Wielu uznało koszulkę za problematyczną, a najbardziej oburzeni zarzucali Anglikowi rasizm. Zdjęcie kontrowersyjnej części garderoby można obejrzeć tutaj.

T-shirty miały być sprzedawane w sklepie internetowym i podczas amerykańskiej trasy Morrisseya, ale ostatecznie zostały wycofane ze sprzedaży.

Morrissey urodził się 22 maja 1959 roku jako Steven Patrick Morrissey. W latach 1982 - 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W lipcu 2014 roku ukazał się jego 10. album, "World Peace Is None Of Your Business".

Obecnie w Hollywood trwają przygotowania do kinowej biografii artysty, "Steven".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło