Muzyka

Piosenki z "OK Computer" jako rysunki

Zbliża się 20. rocznica wydania albumu "OK Computer" grupy Radiohead. Z tej okazji zaproponowano artystom-plastykom, by przedstawili wizualne interpretacje piosenek z legendarnego albumu.
Serwis Pitchfork poprosił 12 artystów, by przetłumaczyli piosenki z "OK Computer" na język ilustracji. - Ten utwór reprezentuje ideę nieśmiertelnej, potężnej, wszechmocnej siły, która nas prześladuje, która widzi każdy zły zakręt, jaki bierzemy w naszej podróży przez nasz własny labirynt błędu i ignorancji - napisała o "Karma Police" Maren Karlson.

- Ta piosenka jest metaforą podróży, w trakcie której zatracamy jej cel - komentują swój rysunek i numer "The Tourist" Wang & Söderström. - To utwór o spieszeniu się, o tym, jak umykają nam ważne rzeczy. Zwolnij, a znajdziesz sposób.

Wszystkie grafiki można znaleźć tutaj.

Z płyty "OK Computer" pochodzą takie klasyki Radiohead jak "Paranoid Android", "Karma Police" (do sprawdzenia tutaj), "Lucky" czy "No Surprises" (pod tym adresem). Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z "New Forms" Roniego Size'a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca