Muzyka

Piotr Szumlas - gitarzysta fingerstyle!

Piotr Szumlas - artysta, muzyk, gitarzysta, kompozytor, nauczyciel gitary. Swoją historię z gitarą rozpoczął już w najmłodszych latach. W wieku 12 lat rozpoczął edukację muzyczną w zakresie gitary klasycznej. Następnie rozpoczął naukę w Państwowej szkole muzycznej I Stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Przez lata edukacji muzycznej zdobywał liczne nagrody w konkursach gitary klasycznej na arenie ogólnopolskiej. Był jednym z najlepszych uczniów w klasie gitary w tamtym czasie.

 

Będąc już absolwentem szkoły muzycznej, niejako porzucił grę klasyczną na rzecz bardziej rozrywkowych form gitarowych. Już wtedy obserwował gitarzystów fingerstyle w serwisie YouTube. Odkrył w niej swoje miejsce jako artysta. Jest to dla niego taki styl grania, w którym najbardziej może wyrazić siebie. Postanowił samemu rejestrować swoje osiągnięcia i utwory, których się nauczył. Później sam komponował oraz tworzył autorskie utwory i aranżacje.

 

W 2011 roku zaczął udzielać pierwszych lekcji gitary. Pojawiły się również pierwsze osiągnięcia w tej dziedzinie: I miejsce na Festiwalu „Fingerstyle Feeling III” w Kaliszu. Kolejny sukces to zwycięstwo w V edycji talent-show „Must Be The Music”. Po 3 letnim okresie współpracy w duecie Piotr powrócił na solową ścieżkę, aby dalej spełniać się artystycznie. W sierpniu 2016 roku wydał swoją pierwszą solową płytę z 11 autorskimi kompozycjami. Obecnie pracuje nad większym projektem związanym z jego działaniami w zakresie nauczania gry na gitarze.

 

Fanpage: https://www.facebook.com/piotrszumlasguitar/?fref=ts

YouTube: https://www.youtube.com/user/Peterozo94/videos

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca