Muzyka

Zobacz, jaką kobietą jest Natalia Kukulska

Natalia Kukulska podzieliła się teledyskiem do nowego singla "Kobieta", na którego potrzeby stworzono niezwykłe peruki i stroje.
Utwór "Kobieta" to ciąg dalszy eksperymentów artystki z muzyką elektroniczną. Kompozycja stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archiem Shevskym i Marcinem "Małym" Górnym. Ideą tego singla, jak i całej płyty, którą poprzedza, jest zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów. Dancehallowe zwrotki kontrastują z charakterystycznym, niespotykanym refrenem, opartym na wokalizie.

Artystka odpowiada także za tekst będący swoistą apoteoza kobiety.

Wysublimowany, artystyczny klip, który za pomocą plastycznych, surrealistycznych i przerysowanych form przedstawia różnorodne wcielenia kobiety, zrealizował Adam Romanowski. Koncepcję stworzyła sama Natalia. Na potrzeby teledysku Jaga Hupało przygotowała specjalne peruki, które współgrają ze strojami wykonanymi przez Vasinę. Wideo, w którym widzimy Kukulską w rozmaitych, niekonwencjonalnych stylizacjach można obejrzeć pod tym adresem.

Utwór jest pierwszą muzyczną odsłoną nowego albumu artystki, który ukaże się jesienią 2017 roku.

Nowy materiał powstawał ponownie we współpracy z mężem gwiazdy, Michałem Dąbrówką. W sesji, która odbywała się w domowym studiu spreparowanym w górach, udział brało także dwóch innych muzyków. Numery powstawały podczas swoistych jam sessions. Jak zapewnia wokalistka, będzie sporo melodii oraz odważne brzmienie i odważne pomysły.

Natalia Kukulska to polska wokalistka, autorka tekstów i producentka. Zaczynała od piosenek dla dzieci, by w 1996 roku wydać pokrytą złotem pierwszą "dorosłą" płytę "Światło". Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album "Puls", który pokrył się platyną. Artystka trzykrotnie nominowana była do Fryderyka. "Ósmy Plan", ostatni longplay w dorobku Natalii Kukulskiej, ukazał się w lutym 2015 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca