Muzyka

King Crimson w hołdzie Davidowi Bowiemu

Zespół King Crimson szykuje nowe wydawnictwo oraz przygotowuje się do trasy po Ameryce.
Koncertowy skład rockowej formacji tworzą Robert Fripp (gitara), Tony Levin (bas), Mel Collins (saksofon), Jakko Jakszyk (wokal, gitara) oraz czterech perkusistów: Bill Rieflin, Gavin Harrison, Pat Mastelotto i Jeremy Stacey. Jak zapewnia Fripp, na scenie powinno być znacznie głośniej niż dotychczas.

Występy rozpoczną się 11 czerwca w Seattle a zakończą 19 lipca w Mexico City.

Tuż przed trasą, zespół wypuści EP-kę, na której znajdzie się ich wersja "Heroes" Davida Bowiego. Materiał zarejestrowano w Berlinie, podczas ubiegłorocznej trasy King Crimson. - Zagraliśmy "Heroes" ku pamięci i w hołdzie Davidowi Bowiemu - mówi Fripp. - Koncert odbył się dokładnie 39 lata i jeden miesiąc po oryginalnej sesji Bowiego w Hansa Tonstudio. Wydawnictwo ukaże się w 40. rocznicę, 2 czerwca.

Przypomnijmy, że Robert Fripp brał udział w sesji "Heroes" i to jego gitarę słychać w oryginalnym nagraniu, które można przypomnieć sobie tutaj.

Powstanie King Crimson datuje się na 1969 rok. W dorobku mają takie klasyki jak "In the Court of the Crimson King" (1969), "In the Wake of Poseidon" (1970) czy "Red" (1974). Awangardowa formacja wydała trzynaście albumów studyjnych, ostatni - "The Power to Believe" - w 2003 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca