Muzyka

Kasia Moś: Z Eurowizji do Progresji

Kasia Moś, polska reprezentantka w konkursie Eurowizji, zapowiedziała pierwszy klubowy koncert. Odbędzie się on 1 czerwca w warszawskim klubie Progresja.
- Podczas koncertu usłyszycie utwory z płyty "Inspination" oraz parę premierowych kompozycji - zachęc gwiazda. - Nie zabraknie oczywiście "Flashlight":) Do zobaczenia!!!

Kasia Moś pochodzi z artystycznej rodziny. Córka dyrygenta, skrzypka i kameralisty, dyr. artystycznego orkiestry kameralnej Aukso Marka Mosia oraz Joanny Moś - altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubioru. Siostra Mateusza Moś - skrzypka, kompozytora oraz producenta jej debiutanckiej płyty. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu. W 2009 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna "Pasja Świętego Marka". Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu "Król Lear" Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Występowała w zespole "The Pussycat Dolls Burlesque Review", była finalistką III edycji programu "Must Be The Music", a także brała udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało". Ponadto wystąpiła podczas takich festiwali jak: Spring Break, Carpathie Festiwal, Festiwal Top Trendy, Festiwal Woodstock, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam Link4.

W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album "Inspination", na płycie znajduje się 13 utworów - to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś, połączenie elektroniki i soulu z elementami popu, zaś do współpracy został zaproszony młody producent Essex.

Trzykrotnie brała udział w konkursie polskich preselekcji z utworami - "I Wanna Know" (2006), "Addiction" (2016) i "Flashlight" (2017).

"Flashlight" to wspólna kompozycja polsko - szwedzko - angielska, z którą w tym roku reprezentowała Polskę podczas Eurowizji. Numer można sobie przypomnieć tutaj.

Obecnie Kasia pracuje nad nowym albumem.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca