Muzyka

James Lavelle z UNKLE w Warszawie

16 września w warszawskim klubie Progresja odbędzie się koncert Jamesa Lavelle'a, twórcy grupy UNKLE. Dziś muzyka wydawana pod szyldem UNKLE Sound różni się od tej, którą Lavelle tworzył na początku swojej muzycznej drogi, jednak duch pozostał ten sam.
UNKLE to jeden z najciekawszych muzycznych zespołów przełomu XX i XXI wieku. Pierwsza płyta "Psyence Fiction" zagwarantowała im fanów na całym świecie. Hipnotyzują połączeniem elektroniki i hip-hopu. Do współpracy zaprosili m.in. Thoma Yorke z Radiohead, Alice Temple, Richarda Ashcroft i Jamesa Newsted (Metallica).

Kolejne muzyczne dokonania grupy znacznie różniły się od poprzednich. Lavelle na przestrzeni lat współpracował z wieloma artystami, cały czas pod szyldem UNKLE. Taki format zespołu pozwala na różnorodność i każdorazowo świeże spojrzenie na muzykę. Cechą charakterystyczną Jamesa jest nieustająca chęć poszukiwania nowych niepoznanych brzmień.

W styczniu 2008 roku na rynku pojawił się krążek "More Stories", pełen remiksów zarejestrowanych w trakcie sesji do "War Stories" oraz muzykę skomponowaną do filmu "Odyssey In Rome". W tym samym roku zespół opuścił Richard File.

Pozostali członkowie nie szukali zastępstwa - postanowili działać we dwójkę. Chwile później ukazał się czwarty studyjny album UNKLE - "End Titles... Stories for Film". Krążek był inspirowany dynamicznymi obrazami. Środowisko przyjęło płytę jako soundtrack do wykreowanego w głowach artystów filmu. Podkreślano wielokrotnie, że różni się znacznie od debiutanckiego wydawnictwa UNKLE, za którego produkcję odpowiadał DJ Shadow.

18 sierpnia ukaże się nowa płyta UNKLE "The Road Part 1".

Bilety w cenie 85-98 zł.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca