Muzyka

Michał Sołtan i jego nowy singiel na lato " Najlepiej "

"TRUDNIEJ KOMPONOWAĆ PIOSENKI WESOŁE"

 

Koniec roku szkolnego, początek lata, to i piosenka na lato! W Michale czasem budzi się dzieciak, czego życzy każdemu, jak najczęściej. 3 lata

temu z racji miłości od środka buchającej, wyzwalającej, beztroskiej pomysł na piosenkę spłynął.

Swoją premierę miał w

 programie Must Be The Music 9, a jurorzy wystawili jednogłośną o

cenę - TAK.

 

Po tej przygodzie Michał nie spoczął na laurach, rozpoczął niełatwą drogę solową, ze swoim ponad godzinnym programem zagrał do tej pory prawie 70 koncertów, zorganizował 30 warsztatów "Uwolnij Muzykę".

 

Utwór towarzyszy Michałowi od ponad 2 lat na koncertach. Przyszedł czas na oficjalną premierę. Utwór uniwersalny, dedykowany dla dorosłych dzieci oraz zakochanych par.

 

Dzielcie i cieszcie się nią wszyscy, jeśli Wam pieśń się spodoba - udostępnijcie, puśćcie w Świat.

 

 

Sam mówi: "Trudniej komponować piosenki wesołe, w tonacji durowej. Że mogą być infantylne, "co ten gość taki szczęśliwy". Ale zasadę mam prostą. Jeśli czuję się pozytywnie, uśmiechnięty, biorę instrument i mogę uwiecznić tę radość w mojej muzyce, to to robię. Zależy mi, żeby piosenka była prosta, nie prostacka i była nośnikiem solówek jazzowych, improwizacji, które uskuteczniam na koncertach. Koncerty są najważniejsze. Tu się uwalniam i zasilam energią płynącą od słuchaczy. Wciągam ich w moją muzykę. Ostatnio po jednym koncercie podeszła do mnie pewna seniorka. Po

wiedziała, że w trakcie słuchania, czuła się jak 16-to latka. To mnie upewnia, że chcę grac muzykę uniwersalną, która po prostu płynie prosto z serca."

 

Najlepiej (sł. i muz. Michał Sołtan)

 

Michał Sołtan - wokal, gitary, ukulele, fortepian preparowany, odgłosy paszczowe, perkusjonalia

 

Nagrano w Quality Studio - Robert Szydłowiec 

 

 

 

Produkcja - Michał Sołtan, Ryszard Wojciul

Edycja - Ryszard Wojciul

Mix & mastering - Mariusz Dziurawiec (AsOne Studio) 

 

Zdjęcie - John Guillemin

Projekt graficzny - Paweł Sadaj

 

 

 

 

 

 

O autorze: 

 

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, organizator koncertów, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r.  Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda, oraz od 2017 roku jazz jam session w Mono Kitchen w Gdańsku. Do udziału w jam sessions zaprasza muzyków takich jak Irek Wojtczak, Piotr Kułakowski, Roman Ślefarski, Maciej Dziedzic, Michał Jan Ciesielski, Maciej Kądziela, Grzegorz Grzyb, Marcin Pendowski, Mariusz Praśniewski, Marcin Kajper, Łukasz Chyliński i wielu innych. W lutym 2017 powrócił z Imagination Quartet dając koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie.

W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station.Od początku 2016 roku zorganizował ponad 30 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał ponad 60 koncertów, na których można usłyszeć m.in. radiowy singiel „Pan Sowa”. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox.

Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską.

Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YouTube, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury.

Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD w ramach członkostwa w Rotary Club Warszawa – Żoliborz.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca