Muzyka

Terapia muzyką w hołdzie Chrisowi Cornellowi

W dniu urodzin nieżyjącego rockmana, Chrisa Cornella, ogłoszono uruchomienie The Chris Cornell Music Therapy Program. Program terapii muzyką imienia wokalisty Soundgarden powstał we współpracy z nonprofitową organizacją Childhaven.
Wdowa po artyście, Vicky Cornell, wsparła przedsięwzięcie dotacją w wysokości 100 tysięcy dolarów. - Fundacja Chrias i Vicky Cornellów z radością wspiera Childhaven ich niezwykłą pracę na rzecz tych, którzy są w potrzebie - powiedziała. - Razem z Chrisem wierzyliśmy, że muzyka może leczyć i inspirować, a przez program Childhaven, możemy dotrzymać obietnicy i chronić najbardziej narażone na krzywdę dzieci.

20 lipca Chris Cornell skończyłby 53 lata. Amerykanin 17 maja 2017 roku popełnił. Wokalista dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown" (1994). Ostatni longplay w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku.

Muzyk z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca