Muzyka

Wokalista Years Years śpiewa z wokalistą Bloc Party

Kele Okereke z Bloc Party i Olly Alexander z Years & Years nagrali razem piosenkę.
Utwór nosi tytuł "Grounds for Resentment" i zapowiada nadchodzący album Okereke, "Fatherland". - Pamiętam, że Olly kiedyś zauważył, że w popowych piosenkach gejów unika się stosowania zaimków - mówi Kele. - To było bardzo spostrzegawcze i prawdziwe. Wielu gejów nie mówi "on", kiedy pisze piosenkę o pożądaniu. Zazwyczaj pojawiają się neutralne zamienniki. Byłem więc szczęśliwy, że mogłem zaśpiewać romantyczny duet z Ollym. Nie przypominam sobie, by powstał duet dwóch gejów śpiewających miłosną piosenkę bez chowania się za szyframi.

Kawałka okraszonego dźwiękami saksofonu można wysłuchać tutaj.

Płyta "Fatherland" trafi do sprzedaży 6 października. Na albumie gościnnie pojawi się również Corinne Bailey Rae (w "Versions of Us").

Oto tracklista:
1. Overture
2. Streets Been Talking
3. You Keep On Whispering His Name
4. Capers
5. Grounds For Resentment (ft. Olly Alexander)
6. Yemaya
7. Do U Right
8. Versions Of Us (ft. Corinne Bailey Rae)
9. Portrait
10. Road To Ibadan
11. Savannah
12. The New Year Party
13. Royal Reign

Wcześniej wokalista wydał płyty "The Boxer" (2010) i "Trick" (2014) po prostu jako Kele.

Bloc Party działa od 1999 roku. W swej muzyce łączą gitarowe dźwięki z ostrą elektroniką, wplatając elementy taneczne. Debiutancki album kapeli, "Silent Alarm" (2005), został znakomicie przyjęty i Wielkiej Brytanii pokrył się platyną. Podobnie jak jego następca, "A Weekend in the City" (2007). W styczniu 2016 roku indierockowa grupa z Londynu wydała ostatni, piąty już longplay "Hymns".

Years & Years tworzą Olly Alexander, Mikey Goldsworthy i Emre Turkmen, którzy wśród swoich inspiracji wymieniają TLC i Aaliyah. Przełomowy dla ich kariery był 2015 rok. Zwyciężyli w plebiscycie BBC Sound of..., grali na największych scenach festiwalowych całego świata, a przede wszystkim wydali debiutancki album "Communion". Longplay w dniu premiery był numerem 1 na listach w Wielkiej Brytanii, a w ponad 10 krajach znalazł się w top 10. W Polsce krążek pokrył się złotem. Z wydawnictwa pochodzą single "Shine", "King" i "Desire".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca