Muzyka

Tomasz Organek o wycince drzew. Ma serce rozdarte na pół

Tomasz Organek, lider rockowego zespołu Organek, wyraził swe ubolewanie i rozczarowanie w związku z nieustającą wycinką drzew w naszym kraju. - Widok jest porażający - pisze artysta.
Muzyk zamieścił obszerny, pełen emocji post na profilu na Facebooku. - Od jakiegoś czasu w kolejnych miejscach, które kocham dokonuje się masowej wycinki drzew - czytamy we wpisie. - Stało się tak nieopodal moich Raczek, w Dolinie Rospudy - zaznaczam - nie chodzi o las państwowy, tylko o historyczny kompleks parkowo-pałacowy w Dowspudzie. Bylem tam kilka dni temu - widok jest porażający - czytamy. - Wycina się drzewa również w Toruniu - najgorszy jest widok pni ciągnących się wzdłuż Collegium Maius na Starówce, gdzie spędziłem pięć akademickich lat. Ten rozdarł mi serce na pół. Wreszcie obecna wycinka Puszczy Białowieskiej - miejsca w którym się niemalże wychowałem - nie pozwala mi dłużej pozostawać obojętnym na to, co widzę. Nie jestem leśnikiem ani dendrologiem, więc sprawę pozostawiam do rozstrzygnięcia specjalistom. Jestem natomiast obywatelem RP - kraju, który jest częścią UE i dlatego nie potrafię zrozumieć dlaczego minister polskiego rządu nie respektuje zaleceń Trybunału Sprawiedliwości UE. Chciałbym, aby rząd, tworzony przez polityków partii, która w nazwie powołuje się na prawo jako wartość nadrzędną respektował również prawo wspólnotowe. Wszystkie państwa godzą się z jego jurysdykcją wchodząc do Wspólnoty. Po raz pierwszy w historii państwo członkowskie nie zastosowało się do nakazu TSUE. Korniki przy tym schodzą na drugi plan.

Organek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut "Głupi" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single "Nie lubię" i "Kate Moss". Album "Czarna Madonna" ukazał się 4 listopada 2016 roku.

Zespół Organek jak również wokalistę Tomasza można podziwiać na koncertach z serii Męskie Granie. Lider jest jednym z członków (obok Brodki i Piotra Roguckiego) projektu Męskie Granie Orkiestra, który odpowiada za tegoroczny hymn imprezy, "Nieboskłon".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca