Muzyka

RED BULL MUSIC ACADEMY RUSZA Z SERIĄ PODCASTÓW COUCH WISDOM!

Couch Wisdom to seria podcastów z rozmowami z gośćmi Red Bull Music Academy. Bohaterką pierwszego z nich jest Bjork, która pojawiła się na RBMA w Montrealu w 2016 roku. Premiera rozmowy z artystką zbiega się z publikacją jej nowego singla „The Gate” i informacji o nadchodzącym albumie „Utopia”. Podcast dostępny jest od 25.09.2017 w iTunes, platformie Stitcher oraz na Red Bull Radio.

 

W przyszłym roku cykl Red Bull Music Academy obchodził będzie 20. urodziny. Zanim jednak wraz z uczestnikami przeniesiemy się do Berlina, w ramach serii podcastów Couch Wisdom posłuchać będzie można najciekawszych rozmów z archiwów Akademii. Bohaterką pierwszego podcastu będzie Bjork, jedna z najoryginalniejszych artystek ostatnich 30 lat, która właśnie przygotowuje się do wydania nowej płyty.

 

Bjork była gościem zeszłorocznej edycji Red Bull Music Academy w Montrealu. Wówczas nie tylko opowiedziała o swojej wielowątkowej karierze, ale także zagrała dwa DJ-sety oraz otworzyła poświęconą sobie wystawę. Bjork obecnie przygotowuje się do wydania nowego albumu zatytułowanego „Utopia”. Płyta ma ukazać się w listopadzie, a promuje ją singiel „The Gate”. Rozmowy z Bjork, która nigdy dotąd nie była publikowana, można będzie posłuchać za pośrednictwem iTunes, platformy Stitcher oraz Red Bull Radio od 25 września.

 

Kolejne odcinki Couch Wisdom będą pojawiać się co poniedziałek. Wśród gości znajdą się producent Young Thuga, Alex tumay, Iggy Pop, Kaytranda, inuicka wokalistka Tanya Taqaq, a także legenda Detroit Moodymann czy producent Che Pope.

 

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych odcinków, zasubskrybuj Couch Wisdom na iTunes lub platformie Stitcher. Podcasty pojawią się także w Red Bull Radio na www.redbullradio.com.

 

O RED BULL MUSIC ACADEMY

 

Nadchodząca edycja Red Bull Music Academy odbędzie się w Berlinie w dniach 8 września - 12 października 2018. Po 20 latach i edycjach w Tokio, Nowym Jorku, Melbourne, Kapsztadzie, Paryżu, São Paulo i Montréalu, Akademia powróci do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

 

Każda edycja Akademii to niepowtarzalne wydarzenie, które łączy artystów reprezentujących różne gatunki, kraje i pokolenia. Co roku do udziału wybieranych jest 60 młodych, dobrze rokujących muzyków, którzy przylatują do miasta gospodarza, aby wyruszyć w kreatywną podróż. Dla wielu z nich jest to przełomowy moment, pierwsze zetknięcie z pracą w profesjonalnym studiu, a często pierwsza podróż poza granice kraju. W ramach Akademii uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez uznanych artystów, dzielą się wiedzą podczas całonocnych sesji w specjalnie w tym celu zbudowanych studiach i tworzą muzykę wraz z kolegami z drugiego końca świata. Jednocześnie Akademia organizuje trwającą cały miesiąc serię koncertów i imprez klubowych w różnych częściach miasta. Dzięki temu uznani muzycy mają szansę zapoznać się z nowym pokoleniem artystów, a debiutanci mogą poznać tajniki pracy swoich idoli.

 

Red Bull Music Academy to święto różnorodności, które nie uznaje barier gatunkowych ani granic administracyjnych. Mieszanka brzmień, umiejętności i różnic kulturowych, która stanowi podstawę każdej edycji Akademii, nigdy nie jest taka sama. To właśnie dzięki tego wyjątkowego połączenia ludzi, perspektyw i środowisk rodzą się nowe pomysły, których owoce można zbierać jeszcze długo po zakończeniu Akademii.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca