Muzyka

Nightmares On Wax o ludzkich relacjach z naturą

Król chilloutu, George Evelyn, lepiej znany jako Nightmares On Wax, wraca z nowym utworem "Back To Nature".
Numer jest kwintesencją stylu Nightmares On Wax: wolny, wyrafinowany pod względem produkcyjnym, będący emocjonalną podróżą w głąb ludzkich relacji z naturą. - "Back To Nature" przypomina o naszej relacji z naturą, której wszyscy jesteśmy częścią - mówi artysta. - We
współczesnym świecie łatwo zapomnieć o tym, że natura jest czymś, co istnieje na tle rasy ludzkiej. Jesteśmy jej nieodłączną częścią.

Do piosenki powstał teledysk wyreżyserowany przez Jo~ao Pombeiro, który podąża za narracją, tworząc kolaż czasopism, pocztówek i starych filmów, z pozytywnym spojrzeniem na przyszłość harmonijnej utopii. Z efektem można zapoznać się tutaj.

Utwór jest wynikiem wielu podróży po świecie, podczas których George jako DJ odwiedzał kluby i festiwale. W trakcie jednej z tych podróży natknął się na starożytne amerykańskie i meksykańskie ceremonie peyote. Jedną z takich ceremonii w dżungli Yucatan pozwolono mu zarejestrować. Po pracy z teksańskim szamanem, Kuauthlim Vasquezem, w Ibizie George miał wizję połączenia obu doświadczeń, by przypomnieć o naszym związku z matką ziemią i naturą.

Nightmares on Wax jest jednym z najbardziej wpływowych artystów pokolenia, jego muzyka zainspirowała wielu muzyków i producentów na całym świecie. Jako najdłużej związany z wytwórnią Warp aktywny artysta, utorował drogę takim wykonawcom jak Flying Lotus, Hudson Mohawke i Mount Kimbie.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca