Muzyka

Bruno Schulz. Festiwal - koncert Res Factum!

Już w środę 11 października odbędzie się koncert czytany w Salonie Angelusa – Mariusz Szczygieł i Res Factum! Zapraszamy na godzinę 20:00 do Oratorium Marianum przy placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu.

 

KONCERT CZYTANY – RES FACTUM „Mariusz Szczygieł – Projekt Prawda muzycznie”

Kompozycje: Nina Nu, Marcin Krzyżanowski, Tadeusz Sudnik

Teksty: Mariusz Szczygieł

Realizacja nagrania: Tadeusz Sudnik

Mastering: Tadeusz Sudnik, Marcin Krzyżanowski

 

RES FACTUM - idea słowno - muzycznego spotkania sztuk, inspirowana średniowieczną techniką kompozytorską, gdzie głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych, w naszym przypadku to tekst czytany "na żywo" przez autora - Mariusza Szczygła - jest inspiracją do i interpretacji muzycznej realizowanej również " na żywo" przez muzyków.  

 

Res Factum – narodziło się w 2014 roku i zrealizowanych zostało kilkanaście koncertów w warszawskim Faktycznym Domu Kultury, w Nawie Sw.Jerzego w Oleśnicy i na scenie Forum Kultury w Oleśnicy. Interpretowane były książki m.in: ”Papusza” Angeliki Kuźniak, „Jutro narysujemy śmierć” Wojciecha Tochmana (laureata Premio Kapuscinski Rzym 2016), „Encyklopedia psychodelii” Kamila Sipowicza

Recenzja koncertu w Warszawie czerwiec 2016 autor Rafał Hetman w http://czytamrecenzuje.pl/653/:

„Koncert czytany. Ciekawy sposób na promocję książki

 

………Ci, którzy książkę już czytali, jak ja, mogli odnaleźć w tym koncercie jakąś nową prawdę o książce, którą wydobyła z niej muzyka. Ciekaw jestem, jakie nowe prawdy o książce Szczygła znaleźli w czasie tego mówionego koncertu inni goście. Bo domyślam się, że podobnie jak u mnie, muzyka pobudziła w publiczności nieużywane podczas czytania neurony. …Lubię takie nietypowe połączenia. Spotkanie muzyki i książki non-fiction to nie jest rzecz oczywista. Choć od czasu do czasu praktykowana. Zespół Res Factum występował już m. in. z Angeliką Kuźniak ("Papusza") i Katarzyną Surmiak-Domańską ("Mokradełko"), a do tekstów Mariusza Szczygła zespół improwizował jesienią 2015 w Oleśnicy. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca