Muzyka

Pioneer XDJ-RX2 - jeden z najpopularniejszych systemów DJ-skich

Kontrolery DJ-skie jeszcze do niedawna były traktowane jako produkt niszowy. Dzisiaj jest to sprzęt ceniony oraz pożądany przez światowej klasy DJ-i. Najpopularniejszym systemem DJ-skim obecnie jest Pioneer XDJ-RX2. W dzisiejszym artykule poznamy charakterystykę tego produktu oraz wyjaśnimy, dlaczego jest to najlepszy wybór na rynku.

Czym jest DJ-ski kontroler?

Kontroler używany jest przed DJ-ów jako zamiennik standardowego odtwarzacza CD oraz miksera. Jest to więc swego rodzaju połączenie dwóch najważniejszych sprzętów używanych przez twórców muzyki. Odtwarzacz oraz mikser to narzędzia, bez których DJ nie ma możliwości tworzenia własnego, unikalnego brzmienia. Ten pierwszy produkt służy, jak sama nazwa wskazuje, do odtwarzania ścieżki audio z dowolnego źródła – może to być płyta CD/DVD lub nośnik USB. Mikser jest sprzętem, dzięki któremu możemy miksować ze sobą różne ścieżki audio oraz nakładać na nie pożądane efekty.

Kontroler jest doskonałym połączeniem obu tych sprzętów. Dzięki temu praca DJ-a jest znacznie ułatwiona oraz zyskuje on bardzo dużą mobilność, bowiem wystarczy do jednego futerału schować jeden sprzęt, zamiast dwóch oddzielnych.

Uniwersalne funkcjonalności kontrolera

Każdy kontroler jest unikalny i każdy oferować może przeróżne funkcje. Niektóre z nich są jednak uniwersalne dla każdego modelu. Podstawowymi funkcjami kontrolerów jest zbliżenie się do uczucia grania na standardowych gramofonach, odtwarzaczach lub mikserach.

Większość kontrolerów jest wyposażona w jeden lub dwa talerze (Jog wheel) służące do zmian tempa oraz scratchowania muzyki. Ten element ma służyć jako symulacja płyty gramofonowej. Wokół talerzy znajduje się sekcja odtwarzacza, na której znajdziemy takie funkcje jak na przykład Cue/Play.

Kolejnym elementem znajdującym się na prawie każdym kontrolerze są potencjometry, dzięki którym DJ może obsługiwać efekty wbudowane do oprogramowania komputera.

Ostatnią sekcją znajdującą się na kontrolerze jest sekcja miksera, która posiada equalizer, fadery oraz gainy.

Pioneer – krótka historia marki

Pioneer to japońska korporacja zajmująca się produkcją sprzętu audio. Dzisiaj wszystkim znane przedsiębiorstwo swoje pierwsze kroki stawiało jako sklep naprawiający głośniki. Pioneer od ponad 20 lat prowadzi swój osoby pododdział zajmujący się produkcją tylko i wyłącznie sprzętu dla DJ-i. Przez ten cały czas firma osiągnęła bardzo wiele i szanowana jest przez najbardziej profesjonalnych twórców muzyki klubowej. O Pioneerze piszemy z prostego powodu – jest to najlepsza firma na rynku DJ-skim, która charakteryzuje się produkcją bardzo dobrego sprzętu.

Pioneer XDJ-RX2

Jednym z najpopularniejszych kontrolerów na świecie jest sprzęt marki Pioneer. Kombajn sygnowany oznaczeniem XDJ-RX2 to ulepszona wersja najbardziej znanego systemu DJ-skiego. Pioneer XDJ-RX2 wyposażony został w duży, kolorowy i dotykowy wyświetlacz z funkcjami kontrolnymi umieszczonym po prawej stronie. W kontrolerze znajdziemy takie efekty jak Colour FX oraz Beat FX, które poznaliśmy już profesjonalnym mikserze CDJ-900NXS2. Na pokładzie znajdują się również pady umożliwiające sterowanie takimi funkcjami jak Hot Cues, Beat Loop, Slip Loop oraz Beat Jump. Wraz ze sprzętem dołączone jest oprogramowanie RekordBox.

Pioneer XDJ-RX2 to sprzęt, który polecamy każdemu profesjonaliście, który ceni sobie nieograniczone funkcje oraz wysokiej jakości produkt.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca