Muzyka

First Blood i Get The Shot wystąpią w Warszawie

First Blood i Get The Shot zagrają 3 lipca w warszawskim klubie Pogłos.
Potężna moc brzmienia, szczerość przekazu i mięsiste riffy - tak można by pokrótce scharakteryzować znakomite połączenie hard core'a i metalcore'a, jakie proponuje fanom pochodząca z San Francisco i założona przez ekswokalistę Terror i Sworn Vengeance Carla Schwartza formacja First Blood. Może tę mięsistość riffów warto by zastąpić innym epitetem, bo muzycy kapeli kierują się w życiu, między innymi, weganizmem i ideałami straight edge.

First Blood są też straightforward, czyli walą prosto z mostu, o co im chodzi, nie bawiąc się w dobieranie słów z podręczników dyplomacji, a od narkotyków trzymają się z daleka. Zaczęli w 2002 roku w znanym z narodzin i rozwoju thrash metalu okręgu Bay Area. Jednak nie wybrali thrashowej młócki jako podkładu dla swoich bezpośrednich liryków, lecz dźwięki, przy których, jak to barwnie opisał Carl, dzieciaki mogły zabijać się na parkiecie i wykrzykiwać swoje frustracje aż do utraty głosu.

Kilka lat po narodzinach zespołu, kiedy na jego koncie były już liczne koncerty i parę demówek, pojawiła się pierwsza EP-ka, a 2006 roku premierę miał pierwszy długograj kapeli, "Killafornia". Dzięki niemu First Blood wszedł do hardcore'owej awangardy, w której pozostaje do dziś. Z koncertami zespół objechał niemal wszystkie kontynenty, dzieląc scenę, chociażby z Agnostic Front, Biohazard, Cro-Mags, Crowbar, Earth Crisis, Exodus, Hatebreed, Heaven Shall Burn, H2O, Ignite, Killswitch Engage, Madball, Napalm Death, Sick Of It All. Rok 2017 przyniósł trzeci długogrający materiał Kalifornijczyków, zatytułowany "RULES". Materiał ważny, bo dotyczący także muzycznego undergroundu i tytułowych zasad, którymi powinien się kierować. Tę płytę First Blood będą promować na koncercie w Polsce.

Zero mody, zero pierdół, zero kłamstw. Oto trzy zasady, którymi kieruje się powstała w 2009 roku w kanadyjskim Quebec City formacja Get The Shot. Hołdują zasadzie DIY, a jeśli chodzi o muzykę, lubią łączyć hard core z thrashową młócką. Zgodnie z regułami, którymi panowie się kierują, kawałki są szczere, bezpretensjonalne, pełne energii, a w mainstreamowym radiu z całą pewnością ich nie usłyszycie. Jeśli jednak interesuje was, co J-P (wokal), Guyp (gitara rytmiczna), Dan (gitara basowa), Tom (gitara prowadząca) i David (perkusja) mają do przekazania w kwestiach problemów współczesnych młodych ludzi, którzy czują się wyobcowani i niezrozumiani, warto przykleić ucho i/lub oko do tekstów Get The Shot. Raczej wiedzą, o czym piszą, bo sami mówiąc o sobie, używają słowa "Outcast", czyli wyrzutek.

Do Polski Get The Shot przyjedzie promować wydany latem 2017 roku album "Infinite Punishment", który nagrano w studiu The Grid przy wsparciu gitarzysty Cryptopsy, Chrisa Donaldsona. Materiał nieco bardziej zbliżony do metalu niż poprzednik, "No Peace In Hell".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 kwietnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca