Muzyka

14 edycja Ladies' Jazz Festival 20-27.07.2018, Gdynia, Wejherowo, Festiwal Dam Jazzu

Ladies’ Jazz Festival po raz 14!
Sceny Gdyni i Wejherowa światową stolicą Dam Jazzu, Swingu, Soulu, „chilli” świetnej muzyki, energii, satysfakcji i radości.
Między 20 a 27 lipca wystąpią m.in. takie gwiazdy jak
Dee Dee Bridgewater, Jane Monheit, Dorota Miśkiewicz, Ayo.
i Melody Gardot -  Ladies’ Jazz Festival już w lipcu!

 

14 edycja Ladies’ Jazz Festival jak poprzednie: pełna wspaniałych nazwisk, artystek obsypanych wszelakimi nagrodami, tytułami, sprzedających niezwykłe ilości płyt, a przy tym wspaniałych osobowości, przystępnych, urokliwych postaci – Dam Jazzu!

Tegoroczny festiwal rozpocznie jedna z największych gwiazd wokalnego jazzu wszechczasów, po 9 latach od poprzedniego występu na Ladies’ Jazz Festival,
w fantastycznej formie, jak zwykle wybuchowo energetyczna, wesoła, nad wyraz profesjonalna i wspaniała pani Dee Dee Bridgewater. 20 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni ta wielokrotnie nagradzana najważniejszymi nagrodami muzycznymi artystka, aktorka, aktywna działaczka społeczna wystąpi z niezwykłym repertuarem inaugurującym 14 edycję Ladies’ Jazz Festival. …a jej koncert poprzedzi występ zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu o Grand Prix Festiwalu Judyta Pisarczyk.

21 lipca kolejne nietuzinkowe, ekskluzywne wręcz wydarzenie: Dorota Miśkiewicz – Caminho para Evora feat. Miroca Paris – specjalny projekt festiwalowy przygotowany przez naszą rewelacyjną artystkę i wieloletniego współpracownika bosonogiej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarii Evora, Mirocę Parisa – pieśni piękne, rzewne, taneczne, pełne przestrzeni, emocji i słońca.

Dzień później, również w Teatrze Muzycznym – któż nie słyszał „Down to my knees” - sama Ayo.!!!
Ta wspaniała artystka, która kilka lat temu zawojowała świat swoim debiutanckim albumem, mająca po swojej babce również domieszkę krwi polskiej przedstawi festiwalowej publiczności swój piąty już album! Będziemy pierwsi w Polsce, będziemy znów tańczyć, klaskać, cieszyć się i radować – bo przecież Ayo. nie znaczy nic innego jak RADOŚĆ właśnie!

23 lipca jedyny występ w Polsce, jedyny występ festiwalowy w gościnnej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Jane Monheit nareszcie w Polsce, nareszcie na Ladies’ Jazz Festival, nareszcie dla nas wszystkich ze swoją wspaniałą muzyką! Jane Monheit już przeszło 10 lat występuje na scenach jazzowych świata, acz w USA, skąd pochodzi, ma się tak dobrze, że niełatwo zaprosić ją na koncerty w Europie – tym bardziej będzie wielkim przeżyciem uczestniczyć w jej jedynym koncercie w Polsce 23 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w przyjaznym festiwalowi Wejherowie.

W dniach 24-26 lipca organizatorzy przewidują ogólnodostępne koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni. Słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach laureatek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival – liczymy na piękną pogodę i przyjazną publiczność, a o poziom artystyczny koncertów zadba jury pod przewodnictwem jednej z największych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej, Urszuli Dudziak.

Grand Finale 27 lipca! W Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni wystąpi nie kto inny jak Melody Gardot – miłośniczka polskich pierogów i pieprznych polskich wypowiedzi odziedziczonych po temperamentnej polskiej babci, autorka rewelacyjnych albumów, wielu smooth jazzowych hymnów, już samo jej imię wymusza wręcz najwyższy kunszt wykonawczy, melodyjność, przebojowość, niezwykły poziom artystyczny.

Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: "Worrisome Heart", balladowe preludium do oszałamiającej kariery; "My One and Only Thrill" - wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince'a Mendozę, multikulturową "The Absence", o której czyta się tylko peany i fenomenalny, przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny „Currency of Man”.

Cały świat zna opowieść o Jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku, jakiemu uległa w 2003r. potrącona przez samochód. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. Poniektórzy w tym właśnie upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej.

Przed kilku miesiącami pojawił się pierwszy, gorąco przyjęty na całym świecie album koncertowy artystki, a już 27 lipca będziemy mogli doświadczyć występu Melody Gardot na żywo!


Bilety na poszczególne wydarzenia Ladies’ Jazz Festival 2018 już są dostępne w ebileteriach, salonach empik, a na koncert wejherowski także w kasach Filharmonii Kaszubskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

od: 20 lipca 2018, 19:00
do: 27 lipca 2018, 23:00 Teatr Muzyczny w Gdyni Filharmonia Kaszubska w Wejherowie
Gdynia

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca