Muzyka

Rhye powstaje z popiołów

Rhye opublikował teledysk do piosenki "Phoenix".
Klip został nakręcony przez stojącego za projektem Michaela Milosha oraz jego obecną partnerkę Genevieve Medow Jenkins. W teledysku występują modelki m.in. Kahara Hodges, Grace Kull czy Terra Jo Wallace.

Piosenka pochodzi z albumu "Blood", który ukazał się 2 lutego 2018 roku.

- Ostatnie kilka lat spędziliśmy w trasie tłumacząc "Woman" z sypialnianego projektu na pełne doznanie sceniczne - opowiada wokalista, Milosh. - Z "Blood" proces wyglądał dokładnie odwrotnie. Muzyka rodziła się na scenie i jest dla niej stworzona.

Proces tworzenia to jednak nie jedyna zmiana w stosunku do studyjnego poprzednika. Jeśli "Woman" było eteryczną, romantyczną serenadą, to "Blood" jest katartyczną odpowiedzią na to, co dzieje się po rozpadzie związku. To zbór piosenek o transformacji, o podnoszeniu się z kolan i ponownym odnajdywaniu radości. Na pierwszy plan wysuwają się charakterystyczny wokal, duszne aranżacje i organiczne brzmienie pianina, wiolonczeli i basu. Jedno jednak pozostało bez zmian - warstwa emocjonalna jest wciąż kluczowa dla twórczości Rhye.

- Z całego serca wierzę, że nie można śpiewać o emocjach, których się nie doświadczyło w prawdziwym życiu. To może być zarówno plusem jak i minusem - na płycie zawarłem całą baterię uczuć - opowiada Milosh, który nie raz swoje do bólu szczere występy kończył ze łzami w oczach. - To wymaga prawdziwej odwagi, by co wieczór tak się obnażać przed publicznością. Takiej samej odwagi wymagał ode mnie ten album.

Oto tracklista "Blood":
1. Waste
2. Taste
3. Feel Your Weight
4. Please
5. Count to Five
6. Song for You
7. Blood Knows
8. Stay Safe
9. Phoenix
10. Softly
11. Sinful

Rhye początkowo tworzyli Michael Milosh - kanadyjski producent i wokalista oraz Robin Hannibal - duński wokalista. Wspólnie wydali w 2013 roku płytę "Woman". W 2017 roku Robin Hannibal opuścił zespół.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca