Muzyka

Podejmij próbę organizacji eventu, czy to trudne?

Są dwie strony barierek. Jedna - kiedy stoimy przed nimi, w kierunku sceny, zachwycamy się widowiskiem, które zostało dla nas przygotowane. Czy to ogromny koncert międzynarodowej gwiazdy, czy mniejszy festiwal pozwalający na uczestnictwo w kilku pokazach i warsztatach - jesteśmy tu, by z niego korzystać. Został zorganizowany by cieszyć publiczność, dostarczać rozrywki. Właśnie! Zorganizowany! By to fantastyczne wydarzenie mogło mieć miejsce zaangażowano sztab ludzi. Jak wyglądają kulisy?

Są dwie strony barierek. Jedna - kiedy stoimy przed nimi, w kierunku sceny, zachwycamy się widowiskiem, które zostało dla nas przygotowane. Czy to ogromny koncert międzynarodowej gwiazdy, czy mniejszy festiwal pozwalający na uczestnictwo w kilku pokazach i warsztatach - jesteśmy tu, by z niego korzystać. Został zorganizowany by cieszyć publiczność, dostarczać rozrywki. Właśnie! Zorganizowany! By to fantastyczne wydarzenie mogło mieć miejsce zaangażowano sztab ludzi. Jak wyglądają kulisy?

Event to wyzwanie dla ludzi o mocnych nerwach

Scenariusz wydaje się być wcale nie trudny: spisujemy potrzeby, zatrudniamy podwykonawców - firma "A" dostarcza nam sprzęt audio, firma "B" - telebimy. Drukarnia drukuje bilety, gwiazda, kuszona dużym honorarium, przyjeżdża o czasie, a my kasujemy swoją prowizję. W praktyce, absolutnie każde przedsięwzięcie składające się na sukces wydarzenia - może się nie udać. Ba! Zwykle się nie udaje.

Najlepsza robota na świecie czyli przeżyj to sam

By zająć się organizacją eventu należy mieć, oczywiście, wcześniej ustalony plan i budżet. Organizatorzy są różni, budżety są różne, plany są lepsze i gorsze. Jak to rozumieć? Przykładowo: szef wyróżnił Cię i wskazał jako osobę mającą zająć się kierowaniem organizacji ogólnopolskiej gali połączonej z balem. Super! Nie dość, że będziesz mógł się wykazać - chyba będzie dostęp do garderoby gwiazd i ich barku, prawda? Budżet wydarzenia to suma, która robi wrażenie: kilka-kilkadziesiąt tysięcy złotych, wow! W głowie mnożą się pomysły, które skrupulatnie nanosisz na plan. To będzie najlepsza impreza, jaką widziała ta firma!

Co może pójść nie tak?

Firma dowożąca nagłośnienie przyjechała z nieco mniejszego, odległego o 200 km miasta. Niestety - w biegu - zostawili część kabli w poprzedniej lokalizacji. Oczywiście, oni są za to odpowiedzialni. Ty - za to czy wydarzenie się odbędzie. Start gali za 3 godziny. Nie ma szans, by po kable wrócić i je dowieźć na czas. W biegu wyszukujesz wszystkie firmy nagłośnieniowe w Twoim mieście. Przyjeżdża DJ. Zapomniał wspomnieć w riderze, że może wpiąć się wyłącznie pod głośnik aktywny. Uznał, że wiesz to, oczywiście. Za ramię delikatnie ciągnie Cię koleżanka - miała zorganizować nocleg dla części ważnych gości. Cóż, nie przewidziała, że skoro płacicie krocie z hotel ten nie będzie chciał zameldować przybyszy, którzy pojawili się na kilka godzin przed podanymi na stronie godzinami zameldowania. Jest wśród nich konferansjer i gwiazda, absolutny hit dzisiejszego wieczoru. To ważne co powiedzą o Twojej imprezie.

Catering spisał się doskonale. Są przygotowani by zaserwować gościom pyszne dania. Na zapleczu okazuje się, że obrusy, przywiezione przez pralnie są niewyprasowane - przewidziałeś? Masz półtorej godziny by zorganizować ręce, narzędzia i miejsce do wyprasowania trzydziestu obrusów. Błahostka! Szczególnie, że w tym samym czasie dzwoni kolejny telefon. I następny. Ktoś woła Cię z tyłu. Boisz się obrócić.

Wszystkie nerwy zrekompensować ma Ci jeden moment: po części galowej, w świetle wielokolorowych lamp, uświetnieniem rozpoczęcia balu będzie deszcz baniek mydlanych. Na zdjęciach i video ten moment wygląda absolutnie magicznie. Panowie proszą Panie do tańca, aparaty full HD w telefonach rejestrują live transmitując od razu na portale społecznościowe. Podłoga jest śliska, nie przewidziałeś tego? Żona szefa może nie zalicza akrobatycznego upadku, jednak traci równowagę i rozrywa sukienkę za wielokrotność Twojej miesięcznej pensji.

Rozwiązanie?

Daj to zadanie tym, którzy z takich historii mogą zbudować encyklopedię ugaszonych pożarów. Agencja eventowa to doświadczenie i kontakty. Deleguj stres.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca