Muzyka

Buika

Wykonawcy:

Concha Buika z zespołem

Buika to artystka dwukrotnie nominowana do Grammy, ostatnio, w 2018 roku, w kategorii „Najlepszy album z muzyką świata”. Jest laureatką Latin Grammy – otrzymuje nominacje do tej nagrody co dwa lata.
 
Artystka ujawnia swoje prawdziwe „ja”, występując na żywo solo oraz razem z innymi wybitnymi artystami, z którymi tworzy wielokulturową i wielowymiarową sztukę przystępną dla każdego. Ma zmysłowy, uduchowiony głos przemawiający do każdego serca i objawiający jej duszę fanom z całego świata i wszystkim, którzy chcą jej słuchać. Do każdego swojego występu wybiera pełen spontaniczności repertuar, bogatą i eklektyczną mieszankę gatunków, takich jak m.in. jazz, reggae, soul, afro fusion, folk i r’n’b. Wszystkie są „doprawione” charakterystycznym aromatem flamenco i od początku do końca tak intensywne, że śpiew artystki nie pozostawia nikogo obojętnym.
 
Buika rozpoczęła swoje światowe tournée w 2018 roku Trasa obejmuje koncerty w Ameryce, Ameryce Łacińskiej i Europie, a także w Afryce i Azji. Jej nowy singiel ukazał się w maju 2018 roku. Premiera nowego albumu została zaplanowana na ostatni tydzień września tego samego roku.
 
María Concepción Balboa Buika „Buika” urodziła się na Majorce w Hiszpanii. Jej rodzice pochodzą z plemienia Bubi z Gwinei Równikowej. Artystka od zawsze żyła wśród wielu kultur, miała różnorodne muzyczne inspiracje: od afrykańskiego soukous i makossa po jazzowe flamenco, pop, r’n’b, soul i folk – by wymienić tylko kilka gatunków. Jak sama mówi: „Moja mama słuchała różnych rodzajów muzyki i do nich tańczyła, miała świetną kolekcję płyt”. To eklektyczne wychowanie ukształtowało zdolność Buiki do tworzenia muzyki bez granic. Nagrania artystki płynnie przechodzą przez pop, jazz, soul, reggae, afro-beat, r’n’b fusion i flamenco fusion. Piosenkarka, kompozytorka, producentka własnych albumów, poetka. Oto Buika –„Głos wolności”, jak nazwało ją jakiś czas temu muzyczne radio NPR, które przyznało jej honorowe miejsce na liście „50 najlepszych głosów wszech czasów”. „The New York Times”, „The New Yorker”, „Ebony”, „El Confidencial”, „Metro”, „Daily Mail”, „El País”, BBC World Service, CNN – to tylko niektóre z wielu organizacji medialnych, które od lat chwalą niezwykłą twórczość Buiki.
 
Artystka współpracuje z muzykami, producentami muzycznymi, DJ-ami i piosenkarzami śpiewającymi po hiszpańsku, katalońsku, angielsku, francusku i portugalsku, takimi jak Seal, Nelly Furtado, Anoushka Shankar, Chick Corea, Pat Metheny, Nitin Sawhney, Charles Aznavour, Jason Mraz, Martin Terefe, Apparatjik, Niño Josele, Mariza, Bebo Valdés, Chucho Valdés, Luz Casal, „Dizzy” Daniel Moorehead, José Luis Perales i Armando Manzanero. Brała również udział w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do kilku filmów. W 2011 roku reżyser Pedro Almodóvar wykorzystał dwie piosenki Buiki – Por el amor de amar (Ze względu na miłość) i Se me hizo facil(Znalazłem to łatwo) – w filmie Skóra, w której żyję. W tym filmie Buika pojawia się również na ekranie. W 2010 roku jej wokal wykorzystano też w reklamie kosmetyków Shiseido z udziałem Angeliny Jolie.

Buika

kup bilety WROCŁAW
Narodowe Forum Muzyki 2019-04-06
6 kwietnia 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 15 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca