Muzyka

Brylfest 2019

Brylfest to festiwal poświęcony twórczości Roberta Maksymiliana Brylewskiego - wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów. Był liderem i współzałożycielem takich  zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia. Pierwsza edycja Brylfestu odbyła się w 2005 roku w warszawskim klubie Stodoła.

Ideą, która przyświecała organizatorom festiwalu u samego początku, była popularyzacja bogatego dorobku artystycznego Roberta oraz wyciągnięcie pomocnej dłoni w kierunku młodych wykonawców i twórców - poprzez udostępnienie sceny dużych klubów, promocję w mediach oraz możliwość współpracy z liderami polskiego undergroundu.


Brylfest powraca w 2019 roku z inicjatywy córek Roberta, Sary oraz Ewy. Fundament pozostać ma ten sam - "każdego roku chcemy przypominać utwory zespołów, które współtworzył tata, a także promować zespoły, które ciężko pracują na swoje" – mówią córki.

Do tej pory, na 5 edycjach festiwalu, który odbywał się regularnie w latach 2005-2010 (z przerwą w 2008 r.) wystąpiły m.in. takie zespoły jak: Under The Gun, Ił-62, Alians, Power Of Trinity, Von Zeit Jack, Enchantia, King Shiloh, Konopians.

 

W tym roku zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli m.in. Lech Janerka, Marcin Świetlicki z zespołem Zgniłośc, The Fruitcakes. Zgodnie z ideą imprezy wystąpią finaliści konkursu dla młodych kapel : zespoły Fonogon, Pasażer, Green Roots. Festiwal zwieńczy koncert Gold Rock Tribute z utworami z repertuaru zespołów, w których tworzył Robert Brylewski, z udziałem zaproszonych gości, w tym m.in. Tomka Lipińskiego, Muńka Staszczyka, Organka, Vienia, Marcina Świetlickiego czy Mirka Szatkowskiego.  Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż szykuje się sporo niespodzianek…

Brylfest 2019

bilety niedostępne WARSZAWA
Klub Proxima 2019-05-25
25 maja 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 17 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca