Muzyka

BUSTER SHUFFLE, DISTEMPER i PODWÓRKOWI CHULIGANI

BUSTER SHUFFLE, DISTEMPER i PODWÓRKOWI CHULIGANI zagrają we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza fanów muzyki ska 3 listopada do Wrocławia!

W Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na wspólnym koncercie zagrają BUSTER SHUFFLE, DISTEMPER oraz PODWÓRKOWI CHULIGANI!

BUSTER SHUFFLE
To aktualnie jeden z najlepszych zespołów koncertowych grających ska, o czym mogli przekonać się fani oglądając ich u boku Madness, Dropkick Murphys, Flogging Molly, The Wombats, Lee Scratch Perry oraz podczas wielu wyprzedanych koncertów w Berlinie, Wiedniu, Dreźnie, Dusseldorfie, Hamburgu, Monachium. Grupa powstała w 2007 roku w Londynie z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Jeta Bakera. Dwa lata później ukazał się ich debiutancki album "Our Night Out" wydany własnym sumptem. W 2012 roku ten album wznowiła niemiecka wytwórnia People Like You. Niedługo potem na rynek trafiła ich druga płyta "Do Nothing" na której gościnnie wystąpili: Mick Gallagher z zespołu Ian Dury and The Blockheads oraz Roddy Radiation z The Specials. Dyskografię zespołu uzupełniają jeszcze dwa albumy "Naked" wydany przez People Like You w 2014 roku oraz "I'll Take What I Want" nagrany dla legendarnej szwedzkiej wytwórni Burning Heart (The Hives, Turbonegro, Millencolin). Jak twierdzi lider zespołu Jet Baker muzyka powinna sprawiać radość co doskonale się sprawdza w przypadku Buster Shuffle.

Distemper w tym roku obchodzi 30 lecie powstania. To jedna z najstarszych, aktywnych i jednocześnie najbardziej znanych orkiestr na rosyjskiej scenie ska / punkowej. Zaczęli w 1989 roku jako formacja hardcore punkowa, jednak z czasem dołączyli do składu sekcję dętą i zmienili styl na bardziej skoczny, czego trzymają się do dziś. Ich muzyka jest połączeniem tanecznego ska z szybkim, energicznym punk rockiem, wszystko to urozmaicone charakterystycznym, zachrypniętym głosem wokalisty Viacheslava "Dacenta" Biryukova i tekstami w języku rosyjskim. Na koncie mają 21 albumów, z których 7 zostało wydanych w Niemczech. Doczekali się również płyty "Tribute to Distemper" wydanej w 2010 roku.

http://distemper.ru/

PODWÓRKOWI CHULIGANI

Grupa powstała w Płocku w 1997 roku . Dwa lata później ukazała się ich debiutancka płyta „Powrót na ulicę", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród fanów ska i punk rocka. Zespół zaczął grać sporo koncertów. Pojawili się m.in.u boku legendarnych Bad Manners na festiwalu muzyki ska Roslau. Rok po entuzjastycznie przyjętym debiucie na rynek trafiła ich druga płyta „Ciężko Jest". Wkrótce potem niestety Podwórkowi Chuligani zawiesili działalność. W grudniu 2008 roku postanowili powrócić na scenę i następne lata upłynęły im na graniu koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą.. W przerwie między występami chłopaki postanowili wejść do studia aby zarejestrować cztery nowe utwory. Wśród nich znalazła się piosenka pt. „Chłopcy" z repertuaru zespołu Mikrofony Kaniony. W czerwcu 2010 roku Podwórkowi Chuligani nagrali w studiu 13 nowych utworów, które znalazły się na ich trzeciej płycie „Na Pohybel". Z okazji 20-lecia istnienia zespół postanowił wydać własnym sumptem swoje najnowsze dzieło, które nosi tytuł „Prowincjonalna Łobuzerka". 

BUSTER SHUFFLE, DISTEMPER i PODWÓRKOWI CHULIGANI

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-11-03
3 listopada 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca